Adoleshentėt

Nuk jeni tė mirėpritur nėse nuk jeni apo nuk ndjeheni njė adoleshent nė shpirt!
 
PortaliForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Tema Fundit
» imazhe interesante
Tue Apr 12, 2016 12:16 am nga don corleone

» Antari Siper
Mon Jun 22, 2015 4:50 pm nga Big_Boss

» A ka njerez ?
Sun May 12, 2013 2:24 pm nga Amadeus

» pallati 176 versioni +18 (dirty) :-)
Sat Mar 30, 2013 3:23 am nga Amadeus

» Sygjerimet tuaja
Sat Mar 30, 2013 3:17 am nga Amadeus

» AME PRANONI EDHE MUE NE MESIN E KSAJ SHOQERIJE
Sat Mar 30, 2013 3:14 am nga Amadeus

» Prezantohuni
Sat Mar 30, 2013 2:59 am nga Amadeus

» Pershendesni antaret qe keni perzemer
Thu Oct 25, 2012 12:48 am nga ani

» Besoni ne Zot ?!
Mon Jun 11, 2012 1:56 pm nga Big_Boss

Facebook Page
Photobucket
Me pas sygjeroja dhe miqve;)
Sondazh
cfare preferoni te pini me shpesh?
cigare
17%
 17% [ 6 ]
birre
29%
 29% [ 10 ]
pije te ftohta (sheno cfare)
31%
 31% [ 11 ]
pije te nxehta (sheno cfare)
23%
 23% [ 8 ]
Totali i votave : 35
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
Lacuna_Coil
 
hot_spicy
 
Darkangel
 
angel boy
 
vdekja_eshte_mundesia
 
Child In Time
 
Blue Paradise
 
Child Of Darkness
 
rapper_girl
 
Mars
 
Keywords
January 2018
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Stafi
Administratore: Child Of Darkness, Lacuna_Coil
Moderatore: Child In Time

S.O.F 2008-2009
©

Share | 
 

 Vincent Van Gogh

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
Enny-Art
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 362
Mosha : 25
Vendndodhja : kopshti botanik*
Hobi : prej kartoni
Koha e lire : Nitirum in Vetitum...sic thot poeti latin Ovid
Piket : 186
Data e regjistrimit : 21/07/2008

MesazhTitulli: Vincent Van Gogh   Tue Jul 22, 2008 3:12 pm

E meriton te jete i pari ne kete teme.
Impresionisti i shkelqyer,piktori i ndjenjes qe shiti nje pikture gjithe jetes,nenvlersuesi i vetes por ama me i vlersuari nga te gjithe,ka kaq shume per te thene mbi te...ama te gjithe bashk!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Soldier Of Fortune
Web-master
Web-master
avatar

Male
Numri i postimeve : 4547
Mosha : 26
Vendndodhja : Ne rrethin e 7-te te purgatorit
Hobi : Noti
Piket : 323
Data e regjistrimit : 21/06/2008

MesazhTitulli: Re: Vincent Van Gogh   Tue Jul 22, 2008 3:18 pm

Nuk esht se marr vesh shume nga piktura, por po shof ca piktura te Vincent Van Gogh me qen se u hap kjo teme. Njera po m pelqeka shume.


_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://ibinet27.hi5.com
Enny-Art
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 362
Mosha : 25
Vendndodhja : kopshti botanik*
Hobi : prej kartoni
Koha e lire : Nitirum in Vetitum...sic thot poeti latin Ovid
Piket : 186
Data e regjistrimit : 21/07/2008

MesazhTitulli: Re: Vincent Van Gogh   Wed Jul 23, 2008 2:32 pm

ah Vincenti e pinte shum duhanin,dhe ne kte pikture ka pasqyruar veten ne kornizat e duhanit...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
COLORED_SPIRIT
Adoleshent
Adoleshent
avatar

Female
Numri i postimeve : 85
Mosha : 25
Vendndodhja : Rainbow
Hobi : HOBI..DUA TJETOJ..
Koha e lire : ART MUSIC..SK8..XHIRO..JETOJ..
Piket : 0
Data e regjistrimit : 22/07/2008

MesazhTitulli: Re: Vincent Van Gogh   Fri Jul 25, 2008 4:00 pm

Hmmm..di qe ka qen nje nga bohemet e pare ne lagjen franceze BOHEM..di qe ka pas shpirt artistik shum te madh..enny mund te mkorigjoj nqs gabohem..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Endi
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 4605
Mosha : 23
Vendndodhja : pse me 1 vend rri un kshu??
Koha e lire : msn
Piket : -132
Data e regjistrimit : 21/07/2008

MesazhTitulli: Re: Vincent Van Gogh   Fri Jul 25, 2008 4:12 pm

babi im i ka shum qejf pikturat edhe shpin plot me piktura e kam.edhe babi kur dilte jashte blinte albume(libra)me piktura te piktoreve te famshem.dhe kam ne shpi disa albume te Van Gogh dhe kur i kam pa pikturat e atij te libri me kan perlqyer shum madje kam hap ne internet dhe kam lexu rreth jetes se Van Gogh ngaqe me pelqyen pikturat.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
LiKe A sTaR
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 122
Mosha : 22
Vendndodhja : Elbasan
Hobi : Basketbolli si sport; Matematika si lende.
Koha e lire : shof TV; PC...
Piket : 0
Data e regjistrimit : 25/07/2008

MesazhTitulli: Re: Vincent Van Gogh   Fri Jul 25, 2008 8:22 pm

Endi shkruajti:
babi im i ka shum qejf pikturat edhe shpin plot me piktura e kam.edhe babi kur dilte jashte blinte albume(libra)me piktura te piktoreve te famshem.dhe kam ne shpi disa albume te Van Gogh dhe kur i kam pa pikturat e atij te libri me kan perlqyer shum madje kam hap ne internet dhe kam lexu rreth jetes se Van Gogh ngaqe me pelqyen pikturat.

gjithashtu
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Mars
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 6920
Mosha : 26
Vendndodhja : Ika nga atje ku isha
Hobi : basket dhe jo vetem
Piket : 28
Data e regjistrimit : 10/07/2008

MesazhTitulli: Re: Vincent Van Gogh   Sat Jul 26, 2008 12:11 pm

Po kam degjuar qe ka prere veshin per tia dhuruar te dashures sepse ajo i kishte thene qe gjeja qe pelq me shume tek ai ishte veshi i tij
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
fefe_
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 4592
Mosha : 26
Vendndodhja : on the road
Hobi : kent,cafe,motorbike, msn with someone!
Koha e lire : sweet cafe *alsioni
Piket : 482
Data e regjistrimit : 14/07/2008

MesazhTitulli: Re: Vincent Van Gogh   Sat Jul 26, 2008 12:16 pm

kurse un kam degjuar qe ky e ka prere veshin qe te behet i famshem per kte gje !

se 1 shoku im ka then po nuk hapa 1 ekspozit do vras veten , dhe ai van gogh tha u mbajt mend per 1 vesh , sdo mbahem un haha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Mars
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 6920
Mosha : 26
Vendndodhja : Ika nga atje ku isha
Hobi : basket dhe jo vetem
Piket : 28
Data e regjistrimit : 10/07/2008

MesazhTitulli: Re: Vincent Van Gogh   Sat Jul 26, 2008 12:20 pm

Une kete e dija arsyen qe ka prere veshin,njs qe e ka pre e ka pre dmth!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
COLORED_SPIRIT
Adoleshent
Adoleshent
avatar

Female
Numri i postimeve : 85
Mosha : 25
Vendndodhja : Rainbow
Hobi : HOBI..DUA TJETOJ..
Koha e lire : ART MUSIC..SK8..XHIRO..JETOJ..
Piket : 0
Data e regjistrimit : 22/07/2008

MesazhTitulli: Re: Vincent Van Gogh   Sat Jul 26, 2008 7:33 pm

Mars shkruajti:
Po kam degjuar qe ka prere veshin per tia dhuruar te dashures sepse ajo i kishte thene qe gjeja qe pelq me shume tek ai ishte veshi i tij


jo ai e ka prer veshin per te bere piktur veshin e tij ngaqe nuk e shifte dot e preu dhe e mbante si model para syve+pikturen e lyu me gjakun e tij..kur e maroi pikturen si pelqeu e grisi te gjithen dhe veshin ia dhe si dhurat nje prostitute qe e kishte per zemer..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Endi
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 4605
Mosha : 23
Vendndodhja : pse me 1 vend rri un kshu??
Koha e lire : msn
Piket : -132
Data e regjistrimit : 21/07/2008

MesazhTitulli: Re: Vincent Van Gogh   Mon Jul 28, 2008 1:48 am

COLORED_SPIRIT shkruajti:
Mars shkruajti:
Po kam degjuar qe ka prere veshin per tia dhuruar te dashures sepse ajo i kishte thene qe gjeja qe pelq me shume tek ai ishte veshi i tij


jo ai e ka prer veshin per te bere piktur veshin e tij ngaqe nuk e shifte dot e preu dhe e mbante si model para syve+pikturen e lyu me gjakun e tij..kur e maroi pikturen si pelqeu e grisi te gjithen dhe veshin ia dhe si dhurat nje prostitute qe e kishte per zemer..

Arsyeja e vertet eshte qe e ka prer veshin vetem se e dashura e tij(ishte prostitute me verte) i kishte then qe ishte gjeja me e bukur qe ai kishte. Gjithashtu une di qe nje here per te treguar qe donte nje vjaze ka djeg doren perpara prinderve te vajzes.
Nje gje tj per te: periudha qe ka pikturuar me shume ka qene kur ka qene i shtuar ne cmendine.
Kaq per sot meqe eshte von
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Enny-Art
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 362
Mosha : 25
Vendndodhja : kopshti botanik*
Hobi : prej kartoni
Koha e lire : Nitirum in Vetitum...sic thot poeti latin Ovid
Piket : 186
Data e regjistrimit : 21/07/2008

MesazhTitulli: Re: Vincent Van Gogh   Mon Jul 28, 2008 12:34 pm

COLORED_SPIRIT shkruajti:
Hmmm..di qe ka qen nje nga bohemet e pare ne lagjen franceze BOHEM..di qe ka pas shpirt artistik shum te madh..enny mund te mkorigjoj nqs gabohem..

nfakt nperiudhen kur Vincent u zhvendos nParis,filloi tkalonte kohe ne lagjen Montmartre e cila ishte e populluar nga njerzit boheme,nqs i kini parasysh,bohemet ishin tipa te lir me shpirt artistik per pikturen dhe letersine kryesisht,pa nje vend tcaktuar jetese,te dashuruar pas substancave sidomos alkoolit..gjithashtu dhe me shpirt revolucionar.pjes e bohemeve kan qene dhe artist te medhenj,si psh Van Gogh megjithse ishteme shum adhurues dhe shoqerues i tyre,Viktor Hygo dhe Sharl Bodler,qe hoqen dor nga parat dhe aristokraciaperkulturen boheme.se dolem pak jasht temepor gjithsesi dhe kto jan gjera interesante rreth artit,dhe Vincent ishte Artist.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Enny-Art
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 362
Mosha : 25
Vendndodhja : kopshti botanik*
Hobi : prej kartoni
Koha e lire : Nitirum in Vetitum...sic thot poeti latin Ovid
Piket : 186
Data e regjistrimit : 21/07/2008

MesazhTitulli: Re: Vincent Van Gogh   Mon Jul 28, 2008 12:37 pm

sa per te dashuren e Van Gogh,ishte prostitute,ishte dhe me shume se e dashura ai e trajtonte si grua,jetonte me te,pavarsisht nzanatit,megjithse Teo vellai i tij sishte dakort,dhe ishte Teo ai qe e mbante me para Vincentit.V.Gogh gjith jetes se tij u dashurua ,me femrat e plakura nga jeta,te lodhura e te shfrytezuara...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Mars
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 6920
Mosha : 26
Vendndodhja : Ika nga atje ku isha
Hobi : basket dhe jo vetem
Piket : 28
Data e regjistrimit : 10/07/2008

MesazhTitulli: Re: Vincent Van Gogh   Mon Jul 28, 2008 12:38 pm

Endi shkruajti:
COLORED_SPIRIT shkruajti:
Mars shkruajti:
Po kam degjuar qe ka prere veshin per tia dhuruar te dashures sepse ajo i kishte thene qe gjeja qe pelq me shume tek ai ishte veshi i tij


jo ai e ka prer veshin per te bere piktur veshin e tij ngaqe nuk e shifte dot e preu dhe e mbante si model para syve+pikturen e lyu me gjakun e tij..kur e maroi pikturen si pelqeu e grisi te gjithen dhe veshin ia dhe si dhurat nje prostitute qe e kishte per zemer..

Arsyeja e vertet eshte qe e ka prer veshin vetem se e dashura e tij(ishte prostitute me verte) i kishte then qe ishte gjeja me e bukur qe ai kishte. Gjithashtu une di qe nje here per te treguar qe donte nje vjaze ka djeg doren perpara prinderve te vajzes.
Nje gje tj per te: periudha qe ka pikturuar me shume ka qene kur ka qene i shtuar ne cmendine.
Kaq per sot meqe eshte von

Po pra kete arsye thashe e une per te cilin kishte pre veshin
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Endi
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 4605
Mosha : 23
Vendndodhja : pse me 1 vend rri un kshu??
Koha e lire : msn
Piket : -132
Data e regjistrimit : 21/07/2008

MesazhTitulli: Re: Vincent Van Gogh   Mon Jul 28, 2008 12:42 pm

ok se kisha me ty se ti je ne rregull
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Mars
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 6920
Mosha : 26
Vendndodhja : Ika nga atje ku isha
Hobi : basket dhe jo vetem
Piket : 28
Data e regjistrimit : 10/07/2008

MesazhTitulli: Re: Vincent Van Gogh   Mon Jul 28, 2008 12:45 pm

Endi shkruajti:
ok se kisha me ty se ti je ne rregull

Jo ne fakt skishte si ta dinim ndryshe ne se mua Kosova ma ka thene kete kuriozitet rreth tij! :D Meqe ra fj mi bej sh sh te fala
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Endi
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 4605
Mosha : 23
Vendndodhja : pse me 1 vend rri un kshu??
Koha e lire : msn
Piket : -132
Data e regjistrimit : 21/07/2008

MesazhTitulli: Re: Vincent Van Gogh   Mon Jul 28, 2008 11:11 pm

edhe kosova te ben shum shum te fala se shpar kur do te te ktheja pergjigje ti kishe IK.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 25
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: Vincent Van Gogh   Tue Nov 25, 2008 1:48 am

un per vete nuk e krahasoj me pikason qe e kam si shpirt!!!!!!ku ka ma mir se pikaso mi????te knaqet syri kur e sheh pikturen!!!!!!gjith ngjyra,gjith sharm,gjith kolore te ndezura....i mrekullushem
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Darkangel
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 10720
Mosha : 28
Vendndodhja : Andej-Kendej-Gjithandej
Hobi : Tallje Bythe Me Paramendim
Koha e lire : jam busy skam koh te lir fare :PpPpPp
Piket : 83
Data e regjistrimit : 18/07/2008

MesazhTitulli: Re: Vincent Van Gogh   Tue Nov 25, 2008 1:43 pm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Tuttu Ta Kapesh.com
Enny-Art
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 362
Mosha : 25
Vendndodhja : kopshti botanik*
Hobi : prej kartoni
Koha e lire : Nitirum in Vetitum...sic thot poeti latin Ovid
Piket : 186
Data e regjistrimit : 21/07/2008

MesazhTitulli: Re: Vincent Van Gogh   Wed Jan 21, 2009 8:28 pm

ket pikturen q eshte kafeneja q v.v.g parapelqente e kam riprodhu dhe un:)
hey "hot spicy" normale qe smundesh ta krahasosh PICASSON me V.V.G sepse pik s pari i perkasin rrymave krejt te ndryshme,njeri kubizmit dhe tjetri impresionizmit.:)smund ti krahasosh nga ky aspekt,preferenca mpas esh pune tjeter.Smile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 25
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: Vincent Van Gogh   Tue Jan 27, 2009 10:54 am

pse?pikaso eshte i preferuari im :D sve asnji mbi ate Evil or Very Mad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Enny-Art
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 362
Mosha : 25
Vendndodhja : kopshti botanik*
Hobi : prej kartoni
Koha e lire : Nitirum in Vetitum...sic thot poeti latin Ovid
Piket : 186
Data e regjistrimit : 21/07/2008

MesazhTitulli: Re: Vincent Van Gogh   Tue Jan 27, 2009 5:49 pm

pikrisht TI sven as1 mbi te dhe kjo esh ajo q ne e qujm PREFERENCE...ndersa tkrahasosh esh gj tjeter,ti i krahason sipas shijes,un thjesht tshpjegova q smund ti krahasosh sipas rrymes zemr,nuk ke pse tbesh ftyren e nervrikosme:p..smile:)SmileSmile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
lovelygirl
Adoleshent
Adoleshent
avatar

Female
Numri i postimeve : 53
Mosha : 23
Vendndodhja : diku gjithandej pastaj s'esht puna jote
Hobi : te lexoj revista
Koha e lire : te dal me shoqet
Piket : 3
Data e regjistrimit : 14/12/2008

MesazhTitulli: Re: Vincent Van Gogh   Sat Feb 07, 2009 7:47 pm

edhe pse e kam babin skulptor-piktor sia pres shum per boten e artit por van gogh e njof plus qe edhe pikturat e tij i kam shum qef. ma shum me pelq piktura "vajza me vath perle" qe e kam pa film me personazh kryesor scarlett johansson dhe colin firth :D plus qe e kam lexu dhe liber dhe esht fantastik
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Enny-Art
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 362
Mosha : 25
Vendndodhja : kopshti botanik*
Hobi : prej kartoni
Koha e lire : Nitirum in Vetitum...sic thot poeti latin Ovid
Piket : 186
Data e regjistrimit : 21/07/2008

MesazhTitulli: Re: Vincent Van Gogh   Wed Apr 01, 2009 11:38 am

Johannes Vermeer eshte autori i vajzes me veth perle,kshu q ska lidhje me Van Goghun fare:S
duhet t degjosh icik nga babi m mir
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 25
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: Vincent Van Gogh   Mon Sep 07, 2009 9:00 pm

Duke marre shkas nga tema hapa ne net piktura te tij dhe me terhoqi vertet piktura qe po postoj...
nuk e di ka kaq qetesi brenda kaq bukuri ato yjet e pasqyruara...nuk e di por ndoshta paraqet nje pjese te enderrimeve te mia
Photobucket
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Vincent Van Gogh   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Vincent Van Gogh
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Adoleshentėt :: Art dhe Kuture :: Piktura-
Kėrce tek: