Adoleshentėt

Nuk jeni tė mirėpritur nėse nuk jeni apo nuk ndjeheni njė adoleshent nė shpirt!
 
PortaliForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Tema Fundit
» imazhe interesante
Tue Apr 12, 2016 12:16 am nga don corleone

» Antari Siper
Mon Jun 22, 2015 4:50 pm nga Big_Boss

» A ka njerez ?
Sun May 12, 2013 2:24 pm nga Amadeus

» pallati 176 versioni +18 (dirty) :-)
Sat Mar 30, 2013 3:23 am nga Amadeus

» Sygjerimet tuaja
Sat Mar 30, 2013 3:17 am nga Amadeus

» AME PRANONI EDHE MUE NE MESIN E KSAJ SHOQERIJE
Sat Mar 30, 2013 3:14 am nga Amadeus

» Prezantohuni
Sat Mar 30, 2013 2:59 am nga Amadeus

» Pershendesni antaret qe keni perzemer
Thu Oct 25, 2012 12:48 am nga ani

» Besoni ne Zot ?!
Mon Jun 11, 2012 1:56 pm nga Big_Boss

Facebook Page
Photobucket
Me pas sygjeroja dhe miqve;)
Sondazh
cfare preferoni te pini me shpesh?
cigare
17%
 17% [ 6 ]
birre
29%
 29% [ 10 ]
pije te ftohta (sheno cfare)
31%
 31% [ 11 ]
pije te nxehta (sheno cfare)
23%
 23% [ 8 ]
Totali i votave : 35
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
Lacuna_Coil
 
hot_spicy
 
Darkangel
 
angel boy
 
vdekja_eshte_mundesia
 
Child In Time
 
Blue Paradise
 
Child Of Darkness
 
rapper_girl
 
Mars
 
Keywords
January 2018
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Stafi
Administratore: Child Of Darkness, Lacuna_Coil
Moderatore: Child In Time

S.O.F 2008-2009
©

Share | 
 

 Poezi dashurie.

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4  Next
AutoriMesazh
Darkangel
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 10720
Mosha : 28
Vendndodhja : Andej-Kendej-Gjithandej
Hobi : Tallje Bythe Me Paramendim
Koha e lire : jam busy skam koh te lir fare :PpPpPp
Piket : 83
Data e regjistrimit : 18/07/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   Fri Jul 25, 2008 7:50 pm

Erdha kete nate prap ste gjeta une,sec me kapi sot por pe syt e tu kam mall shume,eja per nje cast me puth,me perqafo,te kujtoj kjo zemer qe vec ty te do,po kerkoj syt e tu,besoj se shum nuk po te kerkoj,vec pak te puth e te perqafoj,te ndjej qe nuk jam vetem por je ti pran meje,te shof dhe te marr nje her frym e qete e lire, e veshtir eshte jeta larg teje,e menjeher ti mbydh syt e parajsen te enderroj,jo se dua te vdesesh ti,por keshtu ne krahet e tua kudo shkoj.Te dua o engjell te dua me te vertet,le te ma marrin jeten per ty dhe shpirtin fale,ja vlen se ti e meriton se zemra nje person njeh,vetem ate enderron e pra o jeta ime ajo vetem ty te dashuron...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Tuttu Ta Kapesh.com
Darkangel
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 10720
Mosha : 28
Vendndodhja : Andej-Kendej-Gjithandej
Hobi : Tallje Bythe Me Paramendim
Koha e lire : jam busy skam koh te lir fare :PpPpPp
Piket : 83
Data e regjistrimit : 18/07/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   Fri Jul 25, 2008 7:51 pm

Syte yane kur u shikuan buzet e kuqe kur afruam me afsh dashuriae e mbuluam cfare kenaqesie perjetuam

Nau ndez shpirti flak zemrat rrihnin flak gjithcka ne moment harruam shpirtin ne valezet e detit bashkuam

valezojne shpirtrat e dashuruar me njeri tjetrin bashkuar dashuri e praruar zjarr dashuriae i pashuar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Tuttu Ta Kapesh.com
Darkangel
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 10720
Mosha : 28
Vendndodhja : Andej-Kendej-Gjithandej
Hobi : Tallje Bythe Me Paramendim
Koha e lire : jam busy skam koh te lir fare :PpPpPp
Piket : 83
Data e regjistrimit : 18/07/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   Fri Jul 25, 2008 7:51 pm

... Nese keto ēaste,
po mendone zemer per mua,
do te vi lehte pa zhurme,
do te zbres mbi buzet tua ,
do ti puthe me zjarre
e pambarim,
do te them pareshtur,
JE SHPIRTI IMMMMM...
Nese te mungoje sonte,
mendo qe jam aty me ty,,
dhe po te them pafunde,
te dua, TE DUA, te dua
ty zemer,
veē tyyyyy...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Tuttu Ta Kapesh.com
Darkangel
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 10720
Mosha : 28
Vendndodhja : Andej-Kendej-Gjithandej
Hobi : Tallje Bythe Me Paramendim
Koha e lire : jam busy skam koh te lir fare :PpPpPp
Piket : 83
Data e regjistrimit : 18/07/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   Fri Jul 25, 2008 7:52 pm

KUR TE VISH
SHUAJ DRITEN
QE TE MOS SHOHESH SI VAJTOJNE SYTE
KUR TE VISH
NIZE ZEMREN
QE TE NGROHESH PAK DHE ZEMREN TIME
KUR TE VISH
THYEJ HESHTJEN
QE TE NJESH BUZET SI RIHEN
KUR TE VISH
ME MIRE IK
QE MOS ME BESH PERSERI TE VUAJ
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Tuttu Ta Kapesh.com
vdekja_eshte_mundesia
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 10215
Mosha : 29
Vendndodhja : gjithkund ku esht melu
Hobi : tmos i rri kurr larg melut
Koha e lire : flas ne tel me melun
Piket : 6542
Data e regjistrimit : 17/07/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   Mon Jul 28, 2008 1:04 pm

BALADA E MORRISONIT

Errėsirė. Natė
Po digjem qė t’ju ndrit
T’ju shihni njėri-tjetrit pak fytyrat
T’u shquani sendeve mė mirė ngjyrat
Se bota ėshtė e vogėl
Dhe jeta ėshtė e gjatė

Errėsirė. Natė
E dashur,
Po digjem pambarim
Sa tė jetojnė peshqit… detet… dheu
Akujt milionavjeēarė tė Antarktidės
Do digjem ti tregoj ndėrgjegjen Amerikės.

E dashur, ēome lart posi pishtar
Tė lutem, ngremė ti kėshtu
Pėrmbi ēdo grataēiel!
Po digjem unė – njė…
Tek djegin mijėra nxėnės nė Vietnam
Ku flaka shkon nė qiell.

E dashur, a mė njeh?
Jam Morrisoni yt…
Po Morrisoni jam.

Mė shpjer ti gjithkund!
Nė Majami dhe nė Alaska.
Futmė kėshtu siē jam
Urė nė flakė
Galeritė e thella nė Nevada
Ku lozin me kėrpudha Xhonsonėt
maskeradė

Jam njė kamin i ndezur
Por ti prej frikės mos m’u zbeh
Ty, jo … s’do tė pėrzhit aspak
Digjem veē ti tregoj ndėrgjegjen
Amerikės

Tė lutem ngremė sa mė lart.


E dashur!
Kur tė mė djegė zjarri sytė
Ti do tė zbulosh sa bukur ndritin
yjtė


E dashur!
Kur tė bėhem hi dhe pluhur
Ti do ta ndjesh me ē’mall tė paskam
puthur

E dashur!
Kur tė mos ma dėgjosh mė zėnė
Ti do ta shohėsh sa njeri… kam qene
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ana
Adoleshent
Adoleshent
avatar

Female
Numri i postimeve : 27
Mosha : 25
Vendndodhja : tirane
Hobi : basketbolli
Koha e lire : lexoj
Piket : 0
Data e regjistrimit : 21/07/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   Fri Aug 01, 2008 2:44 am

Prit prit, mos bjer ne gjum,
Se dua te them te dua shum,
Naten e mir e gjum te embel,
Me jep nje puthje e me shih ne enderr.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ana
Adoleshent
Adoleshent
avatar

Female
Numri i postimeve : 27
Mosha : 25
Vendndodhja : tirane
Hobi : basketbolli
Koha e lire : lexoj
Piket : 0
Data e regjistrimit : 21/07/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   Fri Aug 01, 2008 2:45 am

Perse sonte edhe yjet nuk shkelqejn?
A thua edhe ato mungesen tende e ndjejn.
Te lutem mendo pak ne mua, dhe ne zemren
tende ruaje nje vend per mua. TE DUA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ana
Adoleshent
Adoleshent
avatar

Female
Numri i postimeve : 27
Mosha : 25
Vendndodhja : tirane
Hobi : basketbolli
Koha e lire : lexoj
Piket : 0
Data e regjistrimit : 21/07/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   Fri Aug 01, 2008 2:45 am

Ah e din cfar dua??? ——————– Ty!!
Ku??? ——————————— Pran meje..!!
Pse??? ——————————- Sepse te dua!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ana
Adoleshent
Adoleshent
avatar

Female
Numri i postimeve : 27
Mosha : 25
Vendndodhja : tirane
Hobi : basketbolli
Koha e lire : lexoj
Piket : 0
Data e regjistrimit : 21/07/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   Fri Aug 01, 2008 2:46 am

Hapi krahėt lartė nė qiell,
ti pėr mua je diell,
por i lumtur prap nuk jam,
se TY afėr nuk tė kam!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ana
Adoleshent
Adoleshent
avatar

Female
Numri i postimeve : 27
Mosha : 25
Vendndodhja : tirane
Hobi : basketbolli
Koha e lire : lexoj
Piket : 0
Data e regjistrimit : 21/07/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   Fri Aug 01, 2008 2:48 am

_¶¶__¶¶_______________
_¶¶__¶¶
_¶¶__¶¶
__¶¶¶¶__¶¶¶¶¶¶
___¶¶___¶¶
________¶¶¶¶
________¶¶_____¶¶¶¶¶
________¶¶¶¶¶¶_¶¶__¶¶
_______________¶¶¶¶¶
_______________¶¶_¶¶
____¶¶¶¶_______¶¶__¶¶_¶¶__¶¶
___¶¶__¶¶_____________¶¶__¶¶
___¶¶__________________¶¶¶¶
___¶¶__¶¶_¶¶__¶¶________¶¶
____¶¶¶¶__¶¶__¶¶________¶¶
__________¶¶__¶¶
__________¶¶__¶¶_¶¶¶¶¶¶
___________¶¶¶¶____¶¶
__¶¶_¶¶____________¶¶
_¶__¶__¶___________¶¶___¶¶¶¶¶¶
_¶_____¶___________¶¶___¶¶
__¶___¶_________________¶¶¶¶
___¶_¶__________________¶¶
____¶___________________¶¶¶¶¶¶


Nuk jam Un qe te mendoj... je Ti qe me vjen ne mendje...
Laughing Ckemi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ana
Adoleshent
Adoleshent
avatar

Female
Numri i postimeve : 27
Mosha : 25
Vendndodhja : tirane
Hobi : basketbolli
Koha e lire : lexoj
Piket : 0
Data e regjistrimit : 21/07/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   Fri Aug 01, 2008 2:51 am

1-Perhumba ne zemren tende as vete s'e di se si....Dikush ma vodhi zemren,hajduti mos ishe ti?


3-Nqs nje dite i vetmuar do te ndjeheshkerko zemren time ne qetesi do ta prekesh.Nqs nje dite syte e tu lotojnekujto syte e mi, me te tute ngjasojne.E nqs kerkon te qeshesh si i marre,mos harro:"Dikur nje dashuri ke vrare!"

4-Kur linde ti,dielli te puthi ne buze.Bora u be aq xheloze,sa shkriu.Yjeve u lindi nje mikme i bukur se to.Se te gjithe te deshen,e une me shume se to....

5-"TE DUA" thote zemra, por ti s'e degjon."TE DUA" thote shpirti, por ti s'e beson.
"TE DUA" thone syte, por ti s'i lexon.
"TE DUA" thote buza, por ti s'e kupton.
Sepse ti nuk ndjen,
nuk dashuron........

6-Nje mije te puthura,dy pika lot,kjo eshte dashuria e te rinjve sot...

7-1-Zjarrin e zemres
ua dhashe buzeve.
Buzet e mia t'i dhashe ty.
Ti ndjeve zjarrin ne gji,
e djegur isha une,
u dogje edhe ti...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
RioT
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 4242
Mosha : 23
Vendndodhja : burg
Hobi : te dal nga burgu
Koha e lire : pyt kohen e lir jo mu
Piket : 175
Data e regjistrimit : 22/07/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   Tue Aug 05, 2008 10:20 pm

PREJ HOTMAILIT KUR TI LESHOVA SYTPREJ HOTMAILIT KUR TI LESHOVA SYT
KUR TE PASH PASWORDIN NE FYT
THASH U MYT KUKU PER MU
SHPEJT WINDOWSIN E KAM STARTU

JA PO QELI MESENGJERIN ME SHUM DESHIR
PER ME GJET NJE QIKE TE MIRE
KAM VENDOS EDHE PIKE
U NJOFTOVA ME NJE QIKE

TUNG I THASH QKA PO BAN
UNE JAM BACA SHABAN
TUNG ME THA ME DASHURI
UNE JAM DADA KATHI

UNE E VESE PER DASHURI
KAM DESHIR ME I PAS PES FEMI
AJO ME THA O BABALOK, LARGOHU
SE TA FUTA BLOK

OK I THASH NUK TE LUS
PO TA FUTI NI VIRUS
NUK ESHTE GAJLE THA PER MU
KAM ADRES EDHE NE YAHOO
o sa kam qesh me ket qafsha te gjith
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Blue Paradise
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 8513
Mosha : 27
Vendndodhja : ♥♥ne zemren e dikujt♥♥
Hobi : te iki shpesh te vendodhja lart :P
Koha e lire : snuk
Piket : 215
Data e regjistrimit : 24/07/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   Thu Aug 07, 2008 2:01 pm

E di qe dhe ti larg meje po vuan
por kur me do pse nuk ma thua?
E di qe po jeton nje jete te veshtire
por cfare faji kam une qe me thua lamtumir?
Perse sme lejon qe pran te te rri?
plaget e shpirtit ti mjekoj me dashuri
Pse me largon dhe sme jep asnje shprese?
Pse i dashur ti do qe te vdes?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Blue Paradise
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 8513
Mosha : 27
Vendndodhja : ♥♥ne zemren e dikujt♥♥
Hobi : te iki shpesh te vendodhja lart :P
Koha e lire : snuk
Piket : 215
Data e regjistrimit : 24/07/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   Thu Aug 07, 2008 2:06 pm

Heshtje,sepse rruga ska me fjale
dashuri e cmendur e shuar ne mall
Heshtesi,se ne te dy u ndame
u larguam te heshtur,u larguam pa fjale
Heshtje,se nuk na donin bashke
te dy te destinuar nje fat te mbrapsht
Heshtesi,sikur per ne ska dashuri
duket sikur sjemi as un e as ti
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Blue Paradise
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 8513
Mosha : 27
Vendndodhja : ♥♥ne zemren e dikujt♥♥
Hobi : te iki shpesh te vendodhja lart :P
Koha e lire : snuk
Piket : 215
Data e regjistrimit : 24/07/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   Thu Aug 07, 2008 2:10 pm

Nje rrufe preku zemren time
nje dashuri shpertheu pas nje ngrice
nje diell lindi pas nje terri te gjate
nje gonxhe celi pas nje nate te vrare
Shikova perreth
shpirti im preku lendina te gjelbra
Papritur nje ze i embel me tha:
Jemi pertej eres,aty ku dashuria shtrihet ne horizont.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Blue Paradise
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 8513
Mosha : 27
Vendndodhja : ♥♥ne zemren e dikujt♥♥
Hobi : te iki shpesh te vendodhja lart :P
Koha e lire : snuk
Piket : 215
Data e regjistrimit : 24/07/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   Thu Aug 07, 2008 2:14 pm

Me fal i dashur qe te dua shume
me fal per lotet qe per ty po i derdh lume.
Me fal me fal ne pafundsi
me fal qe te dhuroj dashuri
Merre zemren time,aty do gjesh te verteten
te verteten qe askush s'mundi ta zbuloj
ajo te thote:Pafund te dashuroj
Te dashuroj si askend me pare
dhe perseri te them:Me fal.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
RioT
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 4242
Mosha : 23
Vendndodhja : burg
Hobi : te dal nga burgu
Koha e lire : pyt kohen e lir jo mu
Piket : 175
Data e regjistrimit : 22/07/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   Thu Aug 07, 2008 2:44 pm

yyyy ble paradise ti i ke ber kto moj?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Blue Paradise
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 8513
Mosha : 27
Vendndodhja : ♥♥ne zemren e dikujt♥♥
Hobi : te iki shpesh te vendodhja lart :P
Koha e lire : snuk
Piket : 215
Data e regjistrimit : 24/07/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   Thu Aug 07, 2008 2:47 pm

:D 3 te fundit i ka be un :D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
RioT
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 4242
Mosha : 23
Vendndodhja : burg
Hobi : te dal nga burgu
Koha e lire : pyt kohen e lir jo mu
Piket : 175
Data e regjistrimit : 22/07/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   Thu Aug 07, 2008 3:27 pm

uuu bravo :D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Darkangel
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 10720
Mosha : 28
Vendndodhja : Andej-Kendej-Gjithandej
Hobi : Tallje Bythe Me Paramendim
Koha e lire : jam busy skam koh te lir fare :PpPpPp
Piket : 83
Data e regjistrimit : 18/07/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   Fri Aug 08, 2008 6:58 pm

Le ta di gjithe bota Qe un jam e jotja Qe per ty jap jeten Qe te dua ty me shum se veten... Mos me largo nga zemra Kur te largohem nga syte Mos ma mbylle deren se jam fat i yt Mos me thuaj jeto kur jeta nuk ka kuptim Mos me thuaj te qesh kur nuk kam gezim. Zerin degjoj ne telefon Dhe si me duket nuk e di Prape me puth ,te them (te dua) sikur te jem femi kur ti e mbylle telefonin Zerin tend degjoj perseri Une (te dua) dhe ti kte e di shum mire Kur jeta te deshperon E fati shpinen te kthen Kur jeta te behet e pa jetueshme Mos harro se egsiston nje njeri Qe te ka shum xhan, dhe mendon per ty Te puth ,te perqafoj dhe kurr nuk do te harroj :wink:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Tuttu Ta Kapesh.com
Darkangel
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 10720
Mosha : 28
Vendndodhja : Andej-Kendej-Gjithandej
Hobi : Tallje Bythe Me Paramendim
Koha e lire : jam busy skam koh te lir fare :PpPpPp
Piket : 83
Data e regjistrimit : 18/07/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   Fri Aug 08, 2008 6:58 pm

Te kam borxh dy fjale qe dot nuk ti thashe, te kam borxh nje puthje qe dot nuk ta dhashe, te kam borxh nje leter qe dot nuk ta dergova' te kam borxh nje lule qe dot nuk ta dhurova, te kam borxh nje jete qe dot me ty s'jetova, te kam borxh nje dashuri qe dot me ty s'perjetova, per borxhet mendova dhe pse nuk kam faj, ty po te betohem nje dite do te ti laj...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Tuttu Ta Kapesh.com
Darkangel
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 10720
Mosha : 28
Vendndodhja : Andej-Kendej-Gjithandej
Hobi : Tallje Bythe Me Paramendim
Koha e lire : jam busy skam koh te lir fare :PpPpPp
Piket : 83
Data e regjistrimit : 18/07/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   Fri Aug 08, 2008 6:58 pm

te dua te dua te them pa mbarim se po te te them ne gjuhe tjeter ajo nuk ka kuptim :wink: dashuria per mua nuk ka mbarim te te them te dua me permadhim dhe noshta qe je larg per mua nuk ka reci perseri te them te dua se ti je e shtrejnt per mua sic jam un per ty
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Tuttu Ta Kapesh.com
Realkatil
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 190
Mosha : 26
Vendndodhja : Aty ku mdo mu raki
Hobi : msn
Koha e lire : msn
Piket : 3
Data e regjistrimit : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   Wed Oct 01, 2008 8:11 pm

CA DUAR ZGJATEN
Ca duar zgjaten drejt meje,
ca sy me trembin kur me shikojne,
vec forca dhe veshtrimi i tyre
ne kah te kundert,
s`e rrotullojne dot kete bote.
Nuk di ku ,
engjejt ndaluan,
ku zanat e bukura
kercejne,
ku djajt kerkojne
shpellat e sosura,
ku mitologjite
behen shprese e arte.
***
Une rrugeve pa fund mbeta,
qe nga stani ,ku startin kam nisur.
nese dola ne breg,
nga deti i hapur,
prape s`besoj!
Them:
"Si dallget s`me paskan mbytur?!"
***
Tani di tju them nje vjershe,
rrugen nga shtepia ne pune.
si nxenesi, ku ngaterron nje rresht,
ashtu shpesh ngaterrohem une
Me duhet te kethehem pak ore,
te shikoj rrug te pasterta.
Me letra prap une ti felliq
dhe pastruesi
pune te kete serisht.
nese kete nje nate s`e bej,
pa pune do mbetet,
se s`ka c`te fshije.
***
Me besoni kur ju flas,
kur nje te vertet rrefej.
Buzen gjithemon e kam te care,
Po te me pyesni:"Pse?!"
Besoni
qe ju genjej.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.servisofti.tk
Realkatil
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 190
Mosha : 26
Vendndodhja : Aty ku mdo mu raki
Hobi : msn
Koha e lire : msn
Piket : 3
Data e regjistrimit : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   Wed Oct 01, 2008 8:12 pm

Jeta
Ata thone qe vendimet qe ti ke bere percaktojne jeten tende
Kush do te behesh
dhe do te behesh nje vajze e mire.
Kam bere shume vendime.
------
Por asnjehere nuk duket sikur i kam bere siē duhet.
gjithnje gjera te keqija ndodhin
Dhe kurre nuk mund te gjej driten.
Vetem vazhdoj jeten
duke prishur gjithēka.
Dhe me vjen keq per gjerat qe bej,
por duket se kurre s’do te ndaloj.
Ne jeten time njerezit vijne e shkojne.
Nuk duket sikur atyre i vjen keq,
por kjo me ben qe te interesohem per ta edhe me shume.
Lidhjet nuk mbarojne kurre.
Dhe trishtimi godet shpejtesine.
Shoket nuk rrine kurre dhe trishtimi nuk shkon kurre.
Jeta ime vazhdon te kaloje me dhimbje,
por duket sikur nuk i intereson kurrekujt.Luan me emocionet e mia
Nuk shkon nje dite qe une nuk mendoj per ty.
Urrej ta pranoj, por thell brenda une e di,
Qe une isha thjesht nje djal tjeter,
Nje djal tjeter ne mendjen tende.
------
A jam une si gjithe te tjeret, apo nje lloj i veēante?
Dua vetem te di se ēfare mendon sa here qe me ngul syte,
Ndalo, heshtje, asgje, apo ishte e shkruar keshtu?
A e ke vene re se sa dhimbje sjell,
Te mos e di se ēfare jam per ty?
Apo ndershmerisht, ti ndihesh njesoj si une?
Nuk mund te kaloj nje dite pa ty ne koken time.
Do te me thuash se ta ndjen per mua,
Apo me mire do te me kthesh kurrizin?
Se shpejti ti do te shkosh, te me lesh ketu,
Do te qendrosh apo se shpejti do te zhdukesh?
Nuk di ēte them, jam shume i hutuar.
Nuk di si tia bej qe te te heq qafe ty.

Me fal

Me fal per gjithe dhimbjen qe te kam shkaktuar,
Dhe per rrugen ne te cilen te kam ngateruar.
Te lutem mos me urre,
Siē ben me insektet fluturuese.
Vetem me ngri lart dhe me perqafo,
Sepse e di,qe dashuria jote eshte e vertete.
Te lutem, mos me bej te tregoj,
Me dhimbjen e nje zemre te thyer.
Te dhemb kaq shume, une…as nuk do te qaj.
Tani as nuk do ta shoh qiellin.
Disa mendojne qe jam i turpshem,
Por po te me shohin me afer ata mund ta dallojne,
Tere dhimbjen mbrenda meje.
Te mos qenit me ty me thyen zemren.
Ndonjehere nuk di ku te filloj.
Kur ti ike, me more jeten me vete.
Lutja ime per te me dhene nje mundesi,
Fut zemren time ne nje valle te vogel.
E di qe ēfare thashe eshte e gabuar,(Me fal)
Ne qofte se s’me beson, me masakro.
Te qendroj afer teje,
Do te me bente djalin me te lumtur te lumtur ne kete univers.
Te lutem, vetem degjo se ēfare kam per te te thene,
Dhe ndoshta me pas ēdo gje do te shkonte per mrekulli.
Te lutem mos e hidh poshte dashurine tende,
Ma jep mua,
dhe une do ta bej me te forte dite pas dite.
Tani per tani kjo eshte gjithēka qe kam per te te thene,
dhe te lutem me beso kur te them te dua.
Dhe do te te telefonoj prap sonte, mire.KTO I KAM BO VET
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.servisofti.tk
dj jero
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 1330
Mosha : 26
Vendndodhja : vlore
Hobi : muzika
Koha e lire : muzike
Piket : 583
Data e regjistrimit : 05/08/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   Fri Oct 03, 2008 4:59 pm

DASHURI E MADHE

ti vdes per mua
une vdes per ty
e kujt i plasi ka*i se vdiqem ne te dy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poezi dashurie.
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 4Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Adoleshentėt :: Art dhe Kuture :: Letersia-
Kėrce tek: