Adoleshentėt

Nuk jeni tė mirėpritur nėse nuk jeni apo nuk ndjeheni njė adoleshent nė shpirt!
 
PortaliForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Tema Fundit
» imazhe interesante
Tue Apr 12, 2016 12:16 am nga don corleone

» Antari Siper
Mon Jun 22, 2015 4:50 pm nga Big_Boss

» A ka njerez ?
Sun May 12, 2013 2:24 pm nga Amadeus

» pallati 176 versioni +18 (dirty) :-)
Sat Mar 30, 2013 3:23 am nga Amadeus

» Sygjerimet tuaja
Sat Mar 30, 2013 3:17 am nga Amadeus

» AME PRANONI EDHE MUE NE MESIN E KSAJ SHOQERIJE
Sat Mar 30, 2013 3:14 am nga Amadeus

» Prezantohuni
Sat Mar 30, 2013 2:59 am nga Amadeus

» Pershendesni antaret qe keni perzemer
Thu Oct 25, 2012 12:48 am nga ani

» Besoni ne Zot ?!
Mon Jun 11, 2012 1:56 pm nga Big_Boss

Facebook Page
Photobucket
Me pas sygjeroja dhe miqve;)
Sondazh
cfare preferoni te pini me shpesh?
cigare
17%
 17% [ 6 ]
birre
29%
 29% [ 10 ]
pije te ftohta (sheno cfare)
31%
 31% [ 11 ]
pije te nxehta (sheno cfare)
23%
 23% [ 8 ]
Totali i votave : 35
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
Lacuna_Coil
 
hot_spicy
 
Darkangel
 
angel boy
 
vdekja_eshte_mundesia
 
Child In Time
 
Blue Paradise
 
Child Of Darkness
 
rapper_girl
 
Mars
 
Keywords
January 2018
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Stafi
Administratore: Child Of Darkness, Lacuna_Coil
Moderatore: Child In Time

S.O.F 2008-2009
©

Share | 
 

 pse hip-hop nuk eshte muzike?!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
dj jero
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 1330
Mosha : 26
Vendndodhja : vlore
Hobi : muzika
Koha e lire : muzike
Piket : 583
Data e regjistrimit : 05/08/2008

MesazhTitulli: pse hip-hop nuk eshte muzike?!   Wed Apr 22, 2009 7:46 pm

kam degjuar shume anetare te forumit qe thone hip hop nuk quhet muzike.nuk eshte muzike?!?!?!
mund ta argumentoni mendimin tuaj/!?!?!?
NUK ESHTE RRYMA IME E PREFERUAR KETE PO E BEJ THJESHT TE DEGJOJ SI SHPJEGONI GJERAT QE KANE TE BEJNE ME MUZIKEN
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 25
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: pse hip-hop nuk eshte muzike?!   Wed Apr 22, 2009 8:05 pm

sigurisht qe eshte muzike perderisa ka nota muzikore qe hidhen ne pentagram dhe ka kompozim orkestrim etj etj eshte muzike dhe shum e bukur madje...ashtu si cdo gje tjeter qe ka vije melodike ,ritem,temp... :D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Lacuna_Coil
Administratore
Administratore
avatar

Female
Numri i postimeve : 18764
Mosha : 26
Vendndodhja : Finlanden se nderroj me asgje ne bot...:(:(
Hobi : cte dali perpara,mjfaton tme pelqej.....
Koha e lire : e lire le te mbetet....dhe me te,te bashkohet dhe my kitare :P
Piket : 5690
Data e regjistrimit : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: pse hip-hop nuk eshte muzike?!   Wed Apr 22, 2009 8:08 pm

hot spicy shkruajti:
sigurisht qe eshte muzike perderisa ka nota muzikore qe hidhen ne pentagram dhe ka kompozim orkestrim etj etj eshte muzike dhe shum e bukur madje...ashtu si cdo gje tjeter qe ka vije melodike ,ritem,temp... :D

kur kemi kalu iher rruges,na kaloi para nje makine nga ku degjohej nje kenge hip hop dhe ti mpe mu dhe the: iiii sa e shpifme,si i pelqejn kto kenge,apo jo juxh???

_________________
You say Soulja Boy-I say Slipknot
You say Miley Cyrus-I say Adam Gontier
You say T-Pain-I say Apocalypitica
You say Pink-I say Black
You say Hip Hop-i say shut the fuck up
You say Pop-I scream Heavy Metal!!!!!
DON'T LET THE SPIRIT OF ROCK DIE!!! \m/\m/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
che tartuf junior
Adoleshent
Adoleshent
avatar

Male
Numri i postimeve : 79
Mosha : 107
Vendndodhja : somewhere else, not here , 2b sure
Piket : 124
Data e regjistrimit : 17/03/2009

MesazhTitulli: Re: pse hip-hop nuk eshte muzike?!   Wed Apr 22, 2009 8:10 pm

qe eshte muzike as nuk vihet ne diskutim, por ndoshta duke thene qe nuk eshte muzike kane dashur te shprehin dicka tjeter.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 25
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: pse hip-hop nuk eshte muzike?!   Wed Apr 22, 2009 8:11 pm

se maj mend por ndoshta ka qene ne hapat e mia te para dhe te fundit te metalarizimit.... lol! pastaj varet se jo cdo kenge hip hop eshte e bukur ashtu si jo cdo kenge rock eshte terheqese...hip hop ben dhe nai grup legen po nuk krhasohet me eminem apo 50 cent
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
che tartuf junior
Adoleshent
Adoleshent
avatar

Male
Numri i postimeve : 79
Mosha : 107
Vendndodhja : somewhere else, not here , 2b sure
Piket : 124
Data e regjistrimit : 17/03/2009

MesazhTitulli: Re: pse hip-hop nuk eshte muzike?!   Wed Apr 22, 2009 8:12 pm

te thuash qe eshte e shpifur nuk do te thote qe eshte e bukur. keni shume mangesi ne konceptet ne pergjithesi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Lacuna_Coil
Administratore
Administratore
avatar

Female
Numri i postimeve : 18764
Mosha : 26
Vendndodhja : Finlanden se nderroj me asgje ne bot...:(:(
Hobi : cte dali perpara,mjfaton tme pelqej.....
Koha e lire : e lire le te mbetet....dhe me te,te bashkohet dhe my kitare :P
Piket : 5690
Data e regjistrimit : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: pse hip-hop nuk eshte muzike?!   Wed Apr 22, 2009 8:14 pm

une per vete kam dash te shpreh qe esht nga ajo lloj muzike nqs mund te themi kshu qe nuk te kenaq, une psh e kam then dhe e them qe mduket recitim,asgje me shum.epo recitimi me muziken ndryshojn icik......
nuk esht muzik e mirefillt, nuk ka vija melodie te qarta, perseriten te njejtat nota,nderthuren me nje recitim qe esht i afte ta bej kushdo,ose te pakten shumica e njerezve dhe del ajo qe quhet hip hop,
se di por sme ka ngjit ndonjher ne jeten time.

_________________
You say Soulja Boy-I say Slipknot
You say Miley Cyrus-I say Adam Gontier
You say T-Pain-I say Apocalypitica
You say Pink-I say Black
You say Hip Hop-i say shut the fuck up
You say Pop-I scream Heavy Metal!!!!!
DON'T LET THE SPIRIT OF ROCK DIE!!! \m/\m/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 25
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: pse hip-hop nuk eshte muzike?!   Wed Apr 22, 2009 8:15 pm

ku e ka ndryshimin rocku qe te pelqen ty???po nje gervishte e perhershme kitareje qe te acaron nervin....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
che tartuf junior
Adoleshent
Adoleshent
avatar

Male
Numri i postimeve : 79
Mosha : 107
Vendndodhja : somewhere else, not here , 2b sure
Piket : 124
Data e regjistrimit : 17/03/2009

MesazhTitulli: Re: pse hip-hop nuk eshte muzike?!   Wed Apr 22, 2009 8:18 pm

Lacuna_Coil shkruajti:
une per vete kam dash te shpreh qe esht nga ajo lloj muzike nqs mund te themi kshu qe nuk te kenaq, une psh e kam then dhe e them qe mduket recitim,asgje me shum.epo recitimi me muziken ndryshojn icik......
nuk esht muzik e mirefillt, nuk ka vija melodie te qarta, perseriten te njejtat nota,nderthuren me nje recitim qe esht i afte ta bej kushdo,ose te pakten shumica e njerezve dhe del ajo qe quhet hip hop,
se di por sme ka ngjit ndonjher ne jeten time.

eshte recitim? ok hap youtube dhe fillo degjo ca "hip-hop". e ke degjuar 8 mile te eminem? shiko mos te kujton gje muzika e asaj kenge. apo dhe shume te tjera. pastaj si qenka cdokush i afte ? atehere pse nuk thua ti qe u beme te gjithe artiste ne. e di ti sa e veshtire eshte te "reecitosh" per minuta rresht? sa per eshte muzike apo jo te gjithe qe thone q nuk eshte i vene vulen qe se kane idene se cfare eshte muzika.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
che tartuf junior
Adoleshent
Adoleshent
avatar

Male
Numri i postimeve : 79
Mosha : 107
Vendndodhja : somewhere else, not here , 2b sure
Piket : 124
Data e regjistrimit : 17/03/2009

MesazhTitulli: Re: pse hip-hop nuk eshte muzike?!   Wed Apr 22, 2009 8:19 pm

hot spicy shkruajti:
ku e ka ndryshimin rocku qe te pelqen ty???po nje gervishte e perhershme kitareje qe te acaron nervin....

me kete vleresim qe i ke dhene i vure vulen temes po lere fare me mire.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 25
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: pse hip-hop nuk eshte muzike?!   Wed Apr 22, 2009 8:21 pm

a mund te degjojme pak ty qe ja paske idene se cfare eshte muzika.... Laughing
cudi se je dhe 98 vjec
Laughing
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Lacuna_Coil
Administratore
Administratore
avatar

Female
Numri i postimeve : 18764
Mosha : 26
Vendndodhja : Finlanden se nderroj me asgje ne bot...:(:(
Hobi : cte dali perpara,mjfaton tme pelqej.....
Koha e lire : e lire le te mbetet....dhe me te,te bashkohet dhe my kitare :P
Piket : 5690
Data e regjistrimit : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: pse hip-hop nuk eshte muzike?!   Wed Apr 22, 2009 8:22 pm

hot spicy shkruajti:
ku e ka ndryshimin rocku qe te pelqen ty???po nje gervishte e perhershme kitareje qe te acaron nervin....


Shocked Shocked kjo qe the ,sinqerisht mel esht gjeja me pa baz dhe me kot qe ke then deri tani.
mkujto te tregoj naj dite 10000 ndryshimet qe ekzistojn ndermjet rock~ut ,nje nga zhaneret me te vjeter,me hip hopin qe po mvjen keq qe e fute ne kte krahasim
pastaj e di ti nga e ka origjinen ky hip hopi jot????? nqs jo,atehere msoje zemer dhe pastaj fol per gervishmet e kitares.ok?

sa per che tartuf...mduket se eminem ben rap,ndryshon iciiiik,apo jo? Wink

jo se mpelqen rapp~i joo

_________________
You say Soulja Boy-I say Slipknot
You say Miley Cyrus-I say Adam Gontier
You say T-Pain-I say Apocalypitica
You say Pink-I say Black
You say Hip Hop-i say shut the fuck up
You say Pop-I scream Heavy Metal!!!!!
DON'T LET THE SPIRIT OF ROCK DIE!!! \m/\m/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
dj jero
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 1330
Mosha : 26
Vendndodhja : vlore
Hobi : muzika
Koha e lire : muzike
Piket : 583
Data e regjistrimit : 05/08/2008

MesazhTitulli: Re: pse hip-hop nuk eshte muzike?!   Wed Apr 22, 2009 8:23 pm

che tartuf junior shkruajti:
Lacuna_Coil shkruajti:
une per vete kam dash te shpreh qe esht nga ajo lloj muzike nqs mund te themi kshu qe nuk te kenaq, une psh e kam then dhe e them qe mduket recitim,asgje me shum.epo recitimi me muziken ndryshojn icik......
nuk esht muzik e mirefillt, nuk ka vija melodie te qarta, perseriten te njejtat nota,nderthuren me nje recitim qe esht i afte ta bej kushdo,ose te pakten shumica e njerezve dhe del ajo qe quhet hip hop,
se di por sme ka ngjit ndonjher ne jeten time.

eshte recitim? ok hap youtube dhe fillo degjo ca "hip-hop". e ke degjuar 8 mile te eminem? shiko mos te kujton gje muzika e asaj kenge. apo dhe shume te tjera. pastaj si qenka cdokush i afte ? atehere pse nuk thua ti qe u beme te gjithe artiste ne. e di ti sa e veshtire eshte te "reecitosh" per minuta rresht? sa per eshte muzike apo jo te gjithe qe thone q nuk eshte i vene vulen qe se kane idene se cfare eshte muzika.


artiste ?????????????????????
Shocked Shocked Shocked Shocked ku e treguan qe jane artiste ata?!?!?!?!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
che tartuf junior
Adoleshent
Adoleshent
avatar

Male
Numri i postimeve : 79
Mosha : 107
Vendndodhja : somewhere else, not here , 2b sure
Piket : 124
Data e regjistrimit : 17/03/2009

MesazhTitulli: Re: pse hip-hop nuk eshte muzike?!   Wed Apr 22, 2009 8:24 pm

hot spicy shkruajti:
a mund te degjojme pak ty qe ja paske idene se cfare eshte muzika.... Laughing
cudi se je dhe 98 vjec
Laughing

ngri koken lart, ule poshte,ktheje majtas-djathtas, pastaj me degjo. Laughing
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 25
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: pse hip-hop nuk eshte muzike?!   Wed Apr 22, 2009 8:24 pm

qefe qefe kjo dynja..... Laughing
rrofte gjimnazi thuj qe na boni tgjith metalare.... nqef
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
dj jero
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 1330
Mosha : 26
Vendndodhja : vlore
Hobi : muzika
Koha e lire : muzike
Piket : 583
Data e regjistrimit : 05/08/2008

MesazhTitulli: Re: pse hip-hop nuk eshte muzike?!   Wed Apr 22, 2009 8:25 pm

Lacuna_Coil shkruajti:
hot spicy shkruajti:
ku e ka ndryshimin rocku qe te pelqen ty???po nje gervishte e perhershme kitareje qe te acaron nervin....


Shocked Shocked kjo qe the ,sinqerisht mel esht gjeja me pa baz dhe me kot qe ke then deri tani.
mkujto te tregoj naj dite 10000 ndryshimet qe ekzistojn ndermjet rock~ut ,nje nga zhaneret me te vjeter,me hip hopin qe po mvjen keq qe e fute ne kte krahasim
pastaj e di ti nga e ka origjinen ky hip hopi jot????? nqs jo,atehere msoje zemer dhe pastaj fol per gervishmet e kitares.ok?

sa per che tartuf...mduket se eminem ben rap,ndryshon iciiiik,apo jo? Wink

jo se mpelqen rapp~i joo
rap do te thote real affrican people..ahah.eshte e njejta gje.rap=hip hop.....
per hot spicy rroku ska te gervishtme kitarash/...death ca jane keto budalliqet kane
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
che tartuf junior
Adoleshent
Adoleshent
avatar

Male
Numri i postimeve : 79
Mosha : 107
Vendndodhja : somewhere else, not here , 2b sure
Piket : 124
Data e regjistrimit : 17/03/2009

MesazhTitulli: Re: pse hip-hop nuk eshte muzike?!   Wed Apr 22, 2009 8:25 pm

Lacuna_Coil shkruajti:
hot spicy shkruajti:
ku e ka ndryshimin rocku qe te pelqen ty???po nje gervishte e perhershme kitareje qe te acaron nervin....


Shocked Shocked kjo qe the ,sinqerisht mel esht gjeja me pa baz dhe me kot qe ke then deri tani.
mkujto te tregoj naj dite 10000 ndryshimet qe ekzistojn ndermjet rock~ut ,nje nga zhaneret me te vjeter,me hip hopin qe po mvjen keq qe e fute ne kte krahasim
pastaj e di ti nga e ka origjinen ky hip hopi jot????? nqs jo,atehere msoje zemer dhe pastaj fol per gervishmet e kitares.ok?

sa per che tartuf...mduket se eminem ben rap,ndryshon iciiiik,apo jo? Wink

jo se mpelqen rapp~i joo

ok pra kur nuk ke info te mjaftueshem per kulturen hip-hop mos fol kot pra, perderisa sdi konceptet rap dhe hip-hop mos fol te kjo teme.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
che tartuf junior
Adoleshent
Adoleshent
avatar

Male
Numri i postimeve : 79
Mosha : 107
Vendndodhja : somewhere else, not here , 2b sure
Piket : 124
Data e regjistrimit : 17/03/2009

MesazhTitulli: Re: pse hip-hop nuk eshte muzike?!   Wed Apr 22, 2009 8:26 pm

hip-hop eshte familja e madhe, si me thene rock&metal, pastaj vijne dhe ndarjet etj etj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
dj jero
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 1330
Mosha : 26
Vendndodhja : vlore
Hobi : muzika
Koha e lire : muzike
Piket : 583
Data e regjistrimit : 05/08/2008

MesazhTitulli: Re: pse hip-hop nuk eshte muzike?!   Wed Apr 22, 2009 8:28 pm

che tartuf nuk mund ti thuash artist atyre qe bejne hip-hop.mendoj une.termi artist eshte shume i keqperdorur ne ditet e sotme qe nga ajo albana tek top festi e me tutje.,...duhen vite e vite pune qe te marresh ate titullin e nderuar artist
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
che tartuf junior
Adoleshent
Adoleshent
avatar

Male
Numri i postimeve : 79
Mosha : 107
Vendndodhja : somewhere else, not here , 2b sure
Piket : 124
Data e regjistrimit : 17/03/2009

MesazhTitulli: Re: pse hip-hop nuk eshte muzike?!   Wed Apr 22, 2009 8:31 pm

dj jero shkruajti:
che tartuf nuk mund ti thuash artist atyre qe bejne hip-hop.mendoj une.termi artist eshte shume i keqperdorur ne ditet e sotme qe nga ajo albana tek top festi e me tutje.,...duhen vite e vite pune qe te marresh ate titullin e nderuar artist

jam dakord me ty, por te thuash qe hip-hopi nuk eshte muzike eshte pak injorance mendoj une.jo se une i degjoj, absolutisht, por i vleresoj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
dj jero
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 1330
Mosha : 26
Vendndodhja : vlore
Hobi : muzika
Koha e lire : muzike
Piket : 583
Data e regjistrimit : 05/08/2008

MesazhTitulli: Re: pse hip-hop nuk eshte muzike?!   Wed Apr 22, 2009 8:33 pm

jo eshte keqkuptuar qe eshte muzike dihet ajo sepse ka ''nota'',tani keshtu une kam dashur te them dicka qe e ben kushdo muzike e keqe me pak llafe
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
vdekja_eshte_mundesia
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 10215
Mosha : 29
Vendndodhja : gjithkund ku esht melu
Hobi : tmos i rri kurr larg melut
Koha e lire : flas ne tel me melun
Piket : 6542
Data e regjistrimit : 17/07/2008

MesazhTitulli: Re: pse hip-hop nuk eshte muzike?!   Wed Apr 22, 2009 8:33 pm

hip hopi ka maru si muzik,pse do thoni ju?sepse me kto pale kengetar qe kan dal tani,jo ti pain,jo florida,jo vl ku di un i ka hum vlerat fare,te flasesh per hip hop tani eshte shum e pakuptimte,eshte njesoj si te flasesh per tallavan,qe ska kuptim fare me muziken e mirfillte,un jam i mendimit qe ka ren shum posht si muzik
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Lacuna_Coil
Administratore
Administratore
avatar

Female
Numri i postimeve : 18764
Mosha : 26
Vendndodhja : Finlanden se nderroj me asgje ne bot...:(:(
Hobi : cte dali perpara,mjfaton tme pelqej.....
Koha e lire : e lire le te mbetet....dhe me te,te bashkohet dhe my kitare :P
Piket : 5690
Data e regjistrimit : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: pse hip-hop nuk eshte muzike?!   Wed Apr 22, 2009 8:47 pm

dj jero shkruajti:
Lacuna_Coil shkruajti:
hot spicy shkruajti:
ku e ka ndryshimin rocku qe te pelqen ty???po nje gervishte e perhershme kitareje qe te acaron nervin....


Shocked Shocked kjo qe the ,sinqerisht mel esht gjeja me pa baz dhe me kot qe ke then deri tani.
mkujto te tregoj naj dite 10000 ndryshimet qe ekzistojn ndermjet rock~ut ,nje nga zhaneret me te vjeter,me hip hopin qe po mvjen keq qe e fute ne kte krahasim
pastaj e di ti nga e ka origjinen ky hip hopi jot????? nqs jo,atehere msoje zemer dhe pastaj fol per gervishmet e kitares.ok?

sa per che tartuf...mduket se eminem ben rap,ndryshon iciiiik,apo jo? Wink

jo se mpelqen rapp~i joo
rap do te thote real affrican people..ahah.eshte e njejta gje.rap=hip hop.....
per hot spicy rroku ska te gervishtme kitarash/...death ca jane keto budalliqet kane


nuk esht e njejta gje,ok rap ka rrjedhur nga hip hop~i dhe esht perdorur me shum per te shfaqur ''agrisivitetin'' e muzikes hip hop,por me kalimin e kohes,rap midis te tjerave ka marr dhe forma si psh Latin rap,christian rap etj etj. kjo perben ndryshim disi apo jo?,,,dhe po deshet hapni kerkoni inf nga te doni ne internet dhe do shkoni shpjegimet e shumta qe nuk esht e then qe cdo muzik hip hop,cdo kenge dmth esht rap dhe e anasjellta.
kohet e fundit po behet diferencim po sdo rri te shpjegoj tani.


che tartuf,deri tani,per shum gjera qe ja ke fut kot ti,ste kam then shko msoje dhe pastaj fol..

_________________
You say Soulja Boy-I say Slipknot
You say Miley Cyrus-I say Adam Gontier
You say T-Pain-I say Apocalypitica
You say Pink-I say Black
You say Hip Hop-i say shut the fuck up
You say Pop-I scream Heavy Metal!!!!!
DON'T LET THE SPIRIT OF ROCK DIE!!! \m/\m/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
che tartuf junior
Adoleshent
Adoleshent
avatar

Male
Numri i postimeve : 79
Mosha : 107
Vendndodhja : somewhere else, not here , 2b sure
Piket : 124
Data e regjistrimit : 17/03/2009

MesazhTitulli: Re: pse hip-hop nuk eshte muzike?!   Wed Apr 22, 2009 8:53 pm

jam i hapur ndaj kritikave
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Lacuna_Coil
Administratore
Administratore
avatar

Female
Numri i postimeve : 18764
Mosha : 26
Vendndodhja : Finlanden se nderroj me asgje ne bot...:(:(
Hobi : cte dali perpara,mjfaton tme pelqej.....
Koha e lire : e lire le te mbetet....dhe me te,te bashkohet dhe my kitare :P
Piket : 5690
Data e regjistrimit : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: pse hip-hop nuk eshte muzike?!   Wed Apr 22, 2009 8:54 pm

do e kem parasysh

_________________
You say Soulja Boy-I say Slipknot
You say Miley Cyrus-I say Adam Gontier
You say T-Pain-I say Apocalypitica
You say Pink-I say Black
You say Hip Hop-i say shut the fuck up
You say Pop-I scream Heavy Metal!!!!!
DON'T LET THE SPIRIT OF ROCK DIE!!! \m/\m/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: pse hip-hop nuk eshte muzike?!   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
pse hip-hop nuk eshte muzike?!
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Adoleshentėt :: Art dhe Kuture :: Muzika-
Kėrce tek: