Adoleshentėt

Nuk jeni tė mirėpritur nėse nuk jeni apo nuk ndjeheni njė adoleshent nė shpirt!
 
PortaliForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuIdentifikohu
Identifikohu
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Tema Fundit
» A ka njerez ?
Sun May 12, 2013 2:24 pm nga Amadeus

» pallati 176 versioni +18 (dirty) :-)
Sat Mar 30, 2013 3:23 am nga Amadeus

» Sygjerimet tuaja
Sat Mar 30, 2013 3:17 am nga Amadeus

» AME PRANONI EDHE MUE NE MESIN E KSAJ SHOQERIJE
Sat Mar 30, 2013 3:14 am nga Amadeus

» Prezantohuni
Sat Mar 30, 2013 2:59 am nga Amadeus

» Pershendesni antaret qe keni perzemer
Thu Oct 25, 2012 12:48 am nga ani

» Antari Siper
Fri Sep 14, 2012 5:27 pm nga H_boy354

» Besoni ne Zot ?!
Mon Jun 11, 2012 1:56 pm nga Big_Boss

» Kenga qe po degjoni me shum kohet e fundit
Mon Jun 11, 2012 1:51 pm nga Big_Boss

Facebook Page
Photobucket
Me pas sygjeroja dhe miqve;)
Sondazh
cfare preferoni te pini me shpesh?
cigare
17%
 17% [ 6 ]
birre
29%
 29% [ 10 ]
pije te ftohta (sheno cfare)
31%
 31% [ 11 ]
pije te nxehta (sheno cfare)
23%
 23% [ 8 ]
Totali i votave : 35
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
Lacuna_Coil
 
hot_spicy
 
Darkangel
 
angel boy
 
vdekja_eshte_mundesia
 
Child In Time
 
Blue Paradise
 
Child Of Darkness
 
rapper_girl
 
Mars
 
Keywords
lojra adoleshenca jeten ANTARET thenie mbreteria cfare fate Vetmia poezi bukur jeta besh madhe keni lumturi fotot shprehje eshte antari kasandra adoleshentet histori dashurie mire foto
March 2015
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
CalendarCalendar
Stafi
Administratore: Child Of Darkness, Lacuna_Coil
Moderatore: Child In Time

S.O.F 2008-2009
©
Share | 
 

 Njė grua e re nga Elbasani, shtatzėnė me njė fėmijė pa kokė!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
Child In Time
Moderatore
Moderatore


Female
Numri i postimeve: 9831
Mosha: 24
Vendndodhja: At the Hill of Madness
Koha e lire: sex drugs & rock n roll
Piket: 5367
Data e regjistrimit: 19/07/2008

MesazhTitulli: Njė grua e re nga Elbasani, shtatzėnė me njė fėmijė pa kokė!   Sun Jul 05, 2009 5:18 am

Njė grua e re, ka pėsuar gjendje shoku nė maternitetin kryesor tė Tiranės, pasi ka mėsuar se fėmija qė ajo pas pak javėsh pret tė sjellė nė jetė, do tė lindė pa kokė.


Lajmin tronditės, gruaja 22-vjeēare nga fshati Shijon i komunės Bradashesh pranė ish-Kombinatit Metalurgjik nė Elbasan, e ka mėsuar mesditėn e djeshme (e Mėrkurė), nė orėn 13.30, nė Spitalin Obstetrik-Gjinekologjik “Mbretėresha Geraldinė”, konfirmuan sot pėr agjencinė e lajmeve NOA, burime mjekėsore nga ky institucion shtetėror i shėndetit tė gruas dhe fėmijės.

Burimet e mėsipėrme, sqaruan se gruaja e re, kishte ardhur e shoqėruar nga familjarė tė saj, pėr tė kryer njė Eko nė kėtė maternitet.

Sipas mjekėve dhe mamive, gruaja e re qė pret tė bėhet nėnė e njė fėmije me problem fatal, vinte tė bėnte Eko pėr herė tė parė, pas shtatė muajsh qė fėmija ishte ngjizur nė mitrėn e saj.

Kryerja e Ekos ka evidentuar faktin se fėmija merrte frymė normalisht nė barkun e nėnės, zemra funksionon nė mėnyrė optimale, kurse i mungon plotėsisht koka.


Pjesėtarėt e ekipit tė pėrkujdesjes ndaj nėnės dhe fėmijės, kanė shprehur habi tė thellė, kur janė pėrballur me kėtė fakt, dhe pohuan se e kanė pasur shumė tė vėshtirė qė t’ia tregojnė gruas sė re, e cila pritet tė sjellė nė jetė fėmijėn e parė, me njė handikap tė tillė.

Bluzat e bardha kanė mėsuar se e reja shtatzėnė vinte pėr herė tė parė tė kryente njė konsultė dhe njė Eko.

Sipas mjekėve, nėse shtatzėna, do tė ishte paraqitur pėr tė bėrė njė kontroll mjekėsor nė maternitet si dhe njė Eko, mė sė shumti deri nė muajin e tretė, do tė ishte mėsuar qė herėt se fėmija nuk kishte kokė dhe mund tė realizohej njė operacion pėr dėshtimin.

Por, kanė pohuar bluzat e bardha, nė kushtet aktuale, kur barra e shtatzėnės ėshtė nė muajin e shtatė, kur mbeten edhe pak javė nga lindja e pritshme, njė ndėrhyrje ėshtė e pamundur.

Nė kėto kushte, mjekėt dhe mamitė, do tė presin daljen nė jetė tė fėmijės pa kokė, pikėrisht pas pak javėsh, duke u kujdesur edhe pėr shėndetin e gruas sė re.

Bluzat e bardha kanė pohuar se pavarėsisht faktit se bebja do tė lindė me organet e tjera nė funksionim optimal, pėrfshirė zemrėn, ajo nuk mund tė jetojė.


Shtatzėna, jeton nė fshatin Shijon, tė komunės Bradashesh, pranė rrugės nacionale Elbasan-Tiranė.

Nė kėtė zonė, vetėm pak kilometra larg qytetit tė Elbasanit, gjendet ish-Kombinati Metalurgjik, tashmė efektiv vetėm nė njė pjesė tė saj.

Specialistėt e mjedisit, si dhe mjekė onkologė nė Elbasan dhe Tiranė, kanė evidentuar mėse njė herė faktin se ndotja nga Metalurgjiku, i cili momentalisht, nė pjesėn kryesore tė tij menaxhohet nga firma turke e hekurit, “KURUM”, sjell probleme tė shumta pėr njerėzit qė banojnė pėrreth zonės.

Ndėr to, mė tė prekshme janė tumoret qė shkaktojnė nė Elbasan, rreth 300 tė vdekur tė moshave kryesisht 25-40 vjeē ēdo vit, si dhe lindje tė njerėzve dhe kafshėve me deformime gjenetike nė shkallė tė ndryshme. Lindje tė tilla, disa herė janė evidentuar nė Elbasan, por ato haseshin mė shumė te kafshėt dhe shpezėt shtėpiake.

Mjekėt kanė pohuar hapur, se pasojat e ndotjes nga Metalurgjiku nuk janė akute, pra tė menjėhershme, por efektet e saj tek njerėzit shfaqen vite tė tėra mė pas, duke shkaktuar probleme serioze, deri nė marrje jetėsh.affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid

pale pale pale pale pale pale pale pale pale pale pale silent silent silent

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
rapper_girl
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik


Female
Numri i postimeve: 7158
Mosha: 23
Vendndodhja: in my baby's heart :)
Hobi: dancing, basketball, fotografia :D
Koha e lire: kafe, net, kercej :D
Piket: 193
Data e regjistrimit: 18/07/2008

MesazhTitulli: Re: Njė grua e re nga Elbasani, shtatzėnė me njė fėmijė pa kokė!   Sun Jul 05, 2009 7:30 am

wooooooooooooooow e tmerrshmeeeeeeeee
affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid confused confused confused confused confused confused pale pale pale pale No No No No Sad Sad Sad Sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.facebook.com
SupergirL
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik


Female
Numri i postimeve: 1322
Mosha: 20
Vendndodhja: shpi
Piket: 215
Data e regjistrimit: 22/07/2008

MesazhTitulli: Re: Njė grua e re nga Elbasani, shtatzėnė me njė fėmijė pa kokė!   Sun Jul 05, 2009 11:21 am

uaaa sa e cuditshme por koka eshte pjesa me e rendesishme e trupit
do ket vdek se ska mundesi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
dj jero
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik


Male
Numri i postimeve: 1330
Mosha: 23
Vendndodhja: vlore
Hobi: muzika
Koha e lire: muzike
Piket: 583
Data e regjistrimit: 05/08/2008

MesazhTitulli: Re: Njė grua e re nga Elbasani, shtatzėnė me njė fėmijė pa kokė!   Sun Jul 05, 2009 11:49 am

gjera te tilla.only on elbasani..hahaha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Soldier Of Fortune
Web-master
Web-master


Male
Numri i postimeve: 4547
Mosha: 23
Vendndodhja: Ne rrethin e 7-te te purgatorit
Hobi: Noti
Piket: 323
Data e regjistrimit: 21/06/2008

MesazhTitulli: Re: Njė grua e re nga Elbasani, shtatzėnė me njė fėmijė pa kokė!   Sun Jul 05, 2009 12:40 pm

kendej nga elbasani cfare nuk degjoj. nje komshiu im vdiq 21 vjec nga kanceri.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://ibinet27.hi5.com
Child In Time
Moderatore
Moderatore


Female
Numri i postimeve: 9831
Mosha: 24
Vendndodhja: At the Hill of Madness
Koha e lire: sex drugs & rock n roll
Piket: 5367
Data e regjistrimit: 19/07/2008

MesazhTitulli: Re: Njė grua e re nga Elbasani, shtatzėnė me njė fėmijė pa kokė!   Sun Jul 05, 2009 12:43 pm

po dhe vetem se keni metalurgjikun shum afer,kjo esht masaker per njerzit qe jetojn aty
pasojat kan per tu ndjer akoma me te renda me vone

megjithse ajo qe me ben pershtypje mua esht injoranca e robve andej Laughing me sa mend shkon te bej eko vetem muajin e 7 te shtatezanesise..po tkishte ber rregullisht vizita qe me pare do kishte mundesi ta deshtonte femijen (nqs mund te quhet i tille)

si do e mbaj ajo tani 1 femije te tille..qe uroj vertet mos ta ket shum tet gjate jeten

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik


Female
Numri i postimeve: 15511
Mosha: 22
Vendndodhja: ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi: Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire: ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket: 10435
Data e regjistrimit: 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: Njė grua e re nga Elbasani, shtatzėnė me njė fėmijė pa kokė!   Sun Jul 05, 2009 12:52 pm

nete shkretet gjynah po vrasim veten me ate dreq metalurgjie..ca shteti eshte ky qe nuk e mbyll...sikur ca zhvillimi po na sjell ajo neve Sad Sad Sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Njė grua e re nga Elbasani, shtatzėnė me njė fėmijė pa kokė!   Sun Jul 05, 2009 12:54 pm

confused
car jam kto me e lan nam.
iken tjetera mujin e 7.jo po te iki diten e lindjes vetem.
nejse.
un them qe te mos lindi fare se nuk shikohet dot nje gje e tille,nje femije pa koke pale
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Njė grua e re nga Elbasani, shtatzėnė me njė fėmijė pa kokė!   Sun Jul 05, 2009 12:55 pm

hot spicy shkruajti:
nete shkretet gjynah po vrasim veten me ate dreq metalurgjie..ca shteti eshte ky qe nuk e mbyll...sikur ca zhvillimi po na sjell ajo neve Sad Sad Sad
po u mbyll metlurgjia do ngelin shum veta pa pun.
kshuqe nuk e ka fajin shteti
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik


Female
Numri i postimeve: 15511
Mosha: 22
Vendndodhja: ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi: Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire: ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket: 10435
Data e regjistrimit: 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: Njė grua e re nga Elbasani, shtatzėnė me njė fėmijė pa kokė!   Sun Jul 05, 2009 12:56 pm

eshte e pamundur pra te mos linde
ashtu thote me lart
duhej te ikte qe ne muajin e trete qe ta evitonte lindjen dhe te abortonte....nejse..me vjen keq por.....ske ca ben jeta i ka kto Sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Child In Time
Moderatore
Moderatore


Female
Numri i postimeve: 9831
Mosha: 24
Vendndodhja: At the Hill of Madness
Koha e lire: sex drugs & rock n roll
Piket: 5367
Data e regjistrimit: 19/07/2008

MesazhTitulli: Re: Njė grua e re nga Elbasani, shtatzėnė me njė fėmijė pa kokė!   Sun Jul 05, 2009 1:01 pm

there with out me shkruajti:
hot spicy shkruajti:
nete shkretet gjynah po vrasim veten me ate dreq metalurgjie..ca shteti eshte ky qe nuk e mbyll...sikur ca zhvillimi po na sjell ajo neve Sad Sad Sad
po u mbyll metlurgjia do ngelin shum veta pa pun.
kshuqe nuk e ka fajin shteti

jo me jo,po kush e ka fajin sipas teje?

shteti e ka qe cke me te, nqs sdo ta mbylli metalurgjikun, mos te lejoj tket qendra banimi brenda 1 rrezeje te caktuar dhe te krijoj kushte banimi ne vende te tjera larg tymit ndotes...po kjo qeveri ku ta ket mendjen me perpara,gjynaf ja qaj hallin tongue

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Njė grua e re nga Elbasani, shtatzėnė me njė fėmijė pa kokė!   Sun Jul 05, 2009 1:02 pm

ime se je ti me ps nuk kam car baj une
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik


Female
Numri i postimeve: 15511
Mosha: 22
Vendndodhja: ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi: Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire: ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket: 10435
Data e regjistrimit: 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: Njė grua e re nga Elbasani, shtatzėnė me njė fėmijė pa kokė!   Sun Jul 05, 2009 1:03 pm

mesa mbaj mend une kur u bene zgjedhjet per kryetar bashkie umbyll per ca kohe por ne saje te protestave te bera nga punetoret u rihap...ma mire mos e kishin hap fareee.imagjinoni cdo dite nga disa vdekje ne elb nga semundje vdekjeprurese ose nga tipe te tilla cudirash "natyrore"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Child In Time
Moderatore
Moderatore


Female
Numri i postimeve: 9831
Mosha: 24
Vendndodhja: At the Hill of Madness
Koha e lire: sex drugs & rock n roll
Piket: 5367
Data e regjistrimit: 19/07/2008

MesazhTitulli: Re: Njė grua e re nga Elbasani, shtatzėnė me njė fėmijė pa kokė!   Sun Jul 05, 2009 1:03 pm

ej mos devijo teme,spo flasim per politike ktu, po flasim per hallet e popullit tshkrete,po as vet populli se ka mendjen te hallet e veta si duket, tgjith kush e kush t hedhi me shum fishekzjarre Smile

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Child In Time
Moderatore
Moderatore


Female
Numri i postimeve: 9831
Mosha: 24
Vendndodhja: At the Hill of Madness
Koha e lire: sex drugs & rock n roll
Piket: 5367
Data e regjistrimit: 19/07/2008

MesazhTitulli: Re: Njė grua e re nga Elbasani, shtatzėnė me njė fėmijė pa kokė!   Sun Jul 05, 2009 1:08 pm

pervec ksaj mbo habi fakti qe grate shtatezena skan piken e mbeshtetjes atje..mire ajo qe se vej n`dyshim qe ka qen injorante po tpakten tket konsultore a ku di un si jan kto pun..

holy shitt as qe mund ta imagjinoj dot ate femije Exclamation

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 

Njė grua e re nga Elbasani, shtatzėnė me njė fėmijė pa kokė!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 3Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Adoleshentėt ::  :: -