Adoleshentėt

Nuk jeni tė mirėpritur nėse nuk jeni apo nuk ndjeheni njė adoleshent nė shpirt!
 
PortaliForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Tema Fundit
» imazhe interesante
Tue Apr 12, 2016 12:16 am nga don corleone

» Antari Siper
Mon Jun 22, 2015 4:50 pm nga Big_Boss

» A ka njerez ?
Sun May 12, 2013 2:24 pm nga Amadeus

» pallati 176 versioni +18 (dirty) :-)
Sat Mar 30, 2013 3:23 am nga Amadeus

» Sygjerimet tuaja
Sat Mar 30, 2013 3:17 am nga Amadeus

» AME PRANONI EDHE MUE NE MESIN E KSAJ SHOQERIJE
Sat Mar 30, 2013 3:14 am nga Amadeus

» Prezantohuni
Sat Mar 30, 2013 2:59 am nga Amadeus

» Pershendesni antaret qe keni perzemer
Thu Oct 25, 2012 12:48 am nga ani

» Besoni ne Zot ?!
Mon Jun 11, 2012 1:56 pm nga Big_Boss

Facebook Page
Photobucket
Me pas sygjeroja dhe miqve;)
Sondazh
cfare preferoni te pini me shpesh?
cigare
17%
 17% [ 6 ]
birre
29%
 29% [ 10 ]
pije te ftohta (sheno cfare)
31%
 31% [ 11 ]
pije te nxehta (sheno cfare)
23%
 23% [ 8 ]
Totali i votave : 35
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
Lacuna_Coil
 
hot_spicy
 
Darkangel
 
angel boy
 
vdekja_eshte_mundesia
 
Child In Time
 
Blue Paradise
 
Child Of Darkness
 
rapper_girl
 
Mars
 
Keywords
January 2018
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Stafi
Administratore: Child Of Darkness, Lacuna_Coil
Moderatore: Child In Time

S.O.F 2008-2009
©

Share | 
 

 Gjimnazistėt: Duam njė lėndė pėr edukatėn seksuale

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Child In Time
Moderatore
Moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 27
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

MesazhTitulli: Gjimnazistėt: Duam njė lėndė pėr edukatėn seksuale   Mon Jul 06, 2009 3:06 am

Nxėnėsit e shkollave tė mesme pohojnė se u mungon informacioni pėr edukatėn seksuale. Kemi interes

Adoleshentėt nuk marrin informacion tė mjaftueshėm nė lidhje me edukatėn seksuale. Atyre u mungojnė njohuritė se si tė mbrohen nga infeksionet seksualisht tė transmetueshme apo si t'i shpėtojnė ndonjė shtatzėnie tė paplanifikuar.

Kjo pėr arsye se nė shkollat e mesme mungon njė lėndė e veēantė, ku adoleshentėt tė mėsojnė mbi edukatėn seksuale.

Kėtė e pohojnė pėr gazetėn vetė nxėnėsit e shkollave tė mesme, por edhe stafi pedagogjik thekson se kėto njohuri duhet tė jenė mė tė bollshme pėr adoleshentėt.

"Mėsojmė matematikė, letėrsi e ēdo gjė tjetėr, por pėr edukatėn seksuale nuk bėjmė orė tė veēanta, ndonėse tė gjithė adoleshentėt kanė interes",- pohon Anjeza Koēiu, maturante e gjimnazit "Besnik Sykja".

Ndėrsa psikologia e shkollės "Besnik Sykja", Anisa Subashi, theksoi se adoleshentėt kanė shumė interes pėr tė mėsuar mbi edukatėn seksuale dhe sidomos mbi pėrdorimin e metodave kontraceptive, por, pėr fat tė keq, ende nuk ka njė lėndė tė veēantė ku t'i mėsojnė.

Adoleshentėt

Tashmė ndodhemi pėrballė fakteve reale se njė pjesė e madhe e adoleshentėve kryejnė marrėdhėnie seksuale, madje me partner tė ndryshėm, por, nga ana tjetėr, edukata qė marrin mbi kėtė aktivitet ėshtė tepėr e mangėt.

Nxėnėsit e shkollave tė mesme pohojnė se janė shumė tė rralla orėt e mėsimit qė zhvillohen pėr njohuritė e edukatės seksuale apo pėr metodat kontraceptive. "Orėt e mėsimit qė marrim nuk janė tė mjaftueshme nė lidhje mė kėto tema. Psikologia e shkollės na ka folur njė herė pėr edukatėn seksuale dhe masat mbrojtėse qė duhet tė marrim.

Tė gjithė kemi interes tė dimė mė shumė dhe mendoj se duhet 1 orė nė javė mėsim nė lidhje me edukatėn seksuale",- pohon maturantja Mimoza Koēiu, duke shtuar se burim informacioni pėr kėto tema, momentalisht, kanė internetin, shoqėrinė dhe ndonjė fletėpalosje qė u bie nė dorė.

Tė njėjtin mendim me tė ndajnė edhe bashkėmoshatarėt e saj, tė cilėt theksojnė se duhet njė bashkėpunim mė i ngushtė mes nxėnėsve dhe mėsuesve, si edhe psikologut pėr tė biseduar nė lidhje me tema tė tilla. "Sigurisht qė ėshtė mė mirė tė pėrdoren kontraceptivė se sa tė kesh njė shtatzėni tė paplanifikuar apo ndonjė abort.

Edhe sa u takon infeksioneve seksualisht tė transmetueshme, e dimė qė janė tė rrezikshėm, por pėr fat tė keq nuk kemi ndonjė lėndė apo program tė veēantė qė tė flitet pėr kėto",- pohon gjimnazistja Rudina Nuredini.

Ndėrkohė, ajo theksoi se do tė ishte shumė mė mirė sikur ta gjenin praninė e psikologen nė shkollė ēdo ditė, sepse ajo ėshtė njė burim i mirė informacioni dhe kėshillimi sa herė qė ata kanė nevojė.

Prezenca e saj vetėm 3 herė nė javė, sipas saj, ėshtė e pamjaftueshme. Gjithashtu, edhe psikologia Anisa Subashi, theksoi se psikologu duhet tė jetė i pranishėm ēdo ditė nė shkollė, madje tė ketė edhe njė punonjės social, sepse janė mbi 1 mijė nxėnės dhe nuk pėrballohen dot vetėm nga njė psikolog, qė paraqitet 3 herė nė javė nė shkollė.

-------------------------------------------------------------------------------------
Psikologia Subashi pohon se gjimnazistėt kanė interes tė dinė sa mė shumė pėr seksin. Kanė frikė nga shtatzėnitė, por jo nga infeksionet
Psikologia: Adoleshentėt kanė etje tė dinė pėr seksin
Temat mė tė preferuara qė kėrkojnė me ngulm nga psikologia janė temat pėr edukatėn seksuale, pėrdorimin e kontraceptivėve dhe ēdo gjė tjetėr qė ka lidhje me seksin.

Madje ata i kėrkojnė vetė kėto tema sa herė qė psikologia troket nė klasat e tyre pėr tė bėrė ndonjė orė kėshillimi me ta. Kėtė e pohon psikologia e gjimnazit "Besnik Sykja", Anisa Subashi, e cila thekson se ėshtė pozitiv fakti qė tė rinjtė tashmė kanė interes pėr njohuri. "Mendoj se tek tė rinjtė ėshtė rritur disi ndėrgjegjėsimi pėr tė pėrdorur prezervativėt.

Kanė interes, por informacionin e kanė tė mangėt. Ishte njė djalė i vitit tė katėrt njė ditė dhe tha se jo gjithmonė e vė kondomin dhe atė e pėrdor vetėm pėr tė mos lėnė shtatzėnė partneren, por harrojnė infeksionet seksualisht tė transmetueshme qė mund tė marrin",- pohon Anisa Subashi.

Ndėrkohė, ajo shton se nė sistemin arsimor tė mesėn nuk ka njė lėndė specifike qė flet pėr edukatė seksuale. Kėtė vit, sipas saj, mendohet tė futet njė lėndė "Aftėsia pėr Jetėn", ku shkruhet pėr duhanin, drogat, seksualitetin dhe metodat kontraceptive, lėndė kjo qė do pasurojė njohuritė e adoleshentėve.

Ndėrkohė, ajo shpjegoi se gjithmonė ka njohuri, aftėsi dhe sjellje qė do tė thotė njė person mund tė marrė njohuri, por nė sjellje nuk i zbaton ato.

"Pra, puna jonė si psikologė ėshtė tė ndryshojmė edhe sjelljet e adoleshentėve dhe veēanėrisht sjelljet nė lidhje me metodat kontraceptive, pasi kėshtu mund tė shmangen shumė probleme qė mund t'u lindin atyre, qoftė probleme sociale, ekonomike dhe shėndetėsore",- pohon psikologia Anisa Subashi.
Shekulli

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Big_Boss
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 3126
Mosha : 24
Vendndodhja : Italy, Modena
Piket : 2008
Data e regjistrimit : 29/03/2009

MesazhTitulli: Re: Gjimnazistėt: Duam njė lėndė pėr edukatėn seksuale   Mon Jul 06, 2009 12:26 pm

eshte e leht fare kliko ne net porno edhe gjen ca dush lol!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 25
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: Gjimnazistėt: Duam njė lėndė pėr edukatėn seksuale   Mon Jul 06, 2009 12:39 pm

jo po hapni tema
META:DUAM VENDE TE LIRA NE PARLAMENT PS DESHTOI Laughing
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Child In Time
Moderatore
Moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 27
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

MesazhTitulli: Re: Gjimnazistėt: Duam njė lėndė pėr edukatėn seksuale   Mon Jul 06, 2009 2:16 pm

hot spicy shkruajti:
jo po hapni tema
META:DUAM VENDE TE LIRA NE PARLAMENT PS DESHTOI Laughing

moj ti, je gjimnaziste ti? po.

nqs ke turp me fol te kjo tema,hec vazhdo te temat e tjera te dashnia Laughing

emancipohuni njerez!!!

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 25
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: Gjimnazistėt: Duam njė lėndė pėr edukatėn seksuale   Mon Jul 06, 2009 2:18 pm

SIGURISHT QE JAM POR SME DUKET KUSHEDI SE CA PER TFOL...SA PER DASHNINE NORMAL PERDERISA JAM E DASHURUAR Wink Wink Wink TI MEQE NDIHESH GJIMNAZSITE OK VAZHDO KTU
PO HERE TJ MUNDOHU PAK ME SHUME ORIGJINALITET
JO NGA FORUMI VIRTUAL Wink Wink
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Child In Time
Moderatore
Moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 27
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

MesazhTitulli: Re: Gjimnazistėt: Duam njė lėndė pėr edukatėn seksuale   Mon Jul 06, 2009 2:21 pm

e crendsi ka se nga po i marr un, i marr me iden qe te diskutoni ju si gjimnazista qe jeni, meqe ju paskeni turp me diskutu per kshu gjonash t`thash rri urt dhe mos posto ktu se na prishe tgjitha teman..kujdes Exclamation

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 25
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: Gjimnazistėt: Duam njė lėndė pėr edukatėn seksuale   Mon Jul 06, 2009 2:23 pm

Sme duket e nevojshme nje lende e tille ne gjimnaz.Kjo lende diskutohet mjaftueshem ne 8 vjecare.Nqs do behej neper gjimnaze jam 100% e sigurt qe do behej objekt talljeje max .Imagjinoni kur behet boilogjia qe eshte shkence.Gjithsesi te rinjte e sotem nuk kane mungese infoje net tv libra te vecante etj...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
H_boy354
Web-master
Web-master
avatar

Male
Numri i postimeve : 3566
Mosha : 26
Vendndodhja : around in elbasan or somewhere else...
Hobi : makinat, ma heqin trunin po edhe un ama!!!
Koha e lire : kafe, internet, xhiro me makine
Piket : 3475
Data e regjistrimit : 30/05/2009

MesazhTitulli: Re: Gjimnazistėt: Duam njė lėndė pėr edukatėn seksuale   Mon Jul 06, 2009 9:12 pm

pse kaq injorante qenkan gjimnazistet sa dun info per sex ne shkoll??!! Exclamation Question
po tjet kshu un e paskam kalu fazen e gjimnazistit se nuk kam nevoj per info te tilla sidomos kur lenda mund te jepet nga presor(burre).. jam goxha i inormuar ne ket pik..

_________________

I wanna give it to you
As long you give it to me
Just keep my body pumpin
All night baby...

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.facebook.com/home.php?ref=home#/fabiol354?ref=profile
Lacuna_Coil
Administratore
Administratore
avatar

Female
Numri i postimeve : 18764
Mosha : 26
Vendndodhja : Finlanden se nderroj me asgje ne bot...:(:(
Hobi : cte dali perpara,mjfaton tme pelqej.....
Koha e lire : e lire le te mbetet....dhe me te,te bashkohet dhe my kitare :P
Piket : 5690
Data e regjistrimit : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: Gjimnazistėt: Duam njė lėndė pėr edukatėn seksuale   Tue Jul 07, 2009 2:09 pm

esht e nevojshme por jo me ato njerez qe kemi neper klasa Laughing

_________________
You say Soulja Boy-I say Slipknot
You say Miley Cyrus-I say Adam Gontier
You say T-Pain-I say Apocalypitica
You say Pink-I say Black
You say Hip Hop-i say shut the fuck up
You say Pop-I scream Heavy Metal!!!!!
DON'T LET THE SPIRIT OF ROCK DIE!!! \m/\m/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
James Blunt
Adoleshent
Adoleshent
avatar

Male
Numri i postimeve : 28
Mosha : 26
Vendndodhja : Drumming
Piket : 30
Data e regjistrimit : 06/07/2009

MesazhTitulli: Re: Gjimnazistėt: Duam njė lėndė pėr edukatėn seksuale   Tue Jul 07, 2009 2:10 pm

Razz
po ku ke klasa tjeter paralele
mundesisht jo i njejti profil >>>>
Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Lacuna_Coil
Administratore
Administratore
avatar

Female
Numri i postimeve : 18764
Mosha : 26
Vendndodhja : Finlanden se nderroj me asgje ne bot...:(:(
Hobi : cte dali perpara,mjfaton tme pelqej.....
Koha e lire : e lire le te mbetet....dhe me te,te bashkohet dhe my kitare :P
Piket : 5690
Data e regjistrimit : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: Gjimnazistėt: Duam njė lėndė pėr edukatėn seksuale   Tue Jul 07, 2009 2:20 pm

James Blunt shkruajti:
Razz
po ku ke klasa tjeter paralele
mundesisht jo i njejti profil >>>>
Razz

hic fare

_________________
You say Soulja Boy-I say Slipknot
You say Miley Cyrus-I say Adam Gontier
You say T-Pain-I say Apocalypitica
You say Pink-I say Black
You say Hip Hop-i say shut the fuck up
You say Pop-I scream Heavy Metal!!!!!
DON'T LET THE SPIRIT OF ROCK DIE!!! \m/\m/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
*...BE YOURSELF...*
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 2335
Mosha : 27
Vendndodhja : nga pak brenda te gjitheve
Koha e lire : miq, libra, foto, pishina, internet, gjume, shetitja, tv ...
Piket : 1262
Data e regjistrimit : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: Gjimnazistėt: Duam njė lėndė pėr edukatėn seksuale   Wed Jul 08, 2009 2:24 pm

ne fakt ka shuuume menyra te ndryhme per tu informuar....po pse jo do ishte sh e mire te kishte edhe nje liber per kete,ndoshta mund te ishte me e lehte pr tu informuar te gjithe..
pastaj t mos harrojme se shqiperia nuk ka vetem tr,el,dr,apo qytete te medhaja ka edhe fshatra qe kane adoleshente injorante ne keto pika....pastaj kete e trregon edhe nr i lindjeve apo aborteve ne moshe te vogel..po ju jeni ne el,edhe ka raste te tilla...

po i e veshtire me duket organizimi i ores,,,dmth do nej menyre te vecante tet organizimit te 45 minutave
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 25
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: Gjimnazistėt: Duam njė lėndė pėr edukatėn seksuale   Sat Aug 15, 2009 9:27 pm

ja shofim kte vit ca do behet nai gje
po sma merr mendja jo...
pastaj ku ka leke shteti tpaguaje mesues per kto pune Laughing
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
vdekja_eshte_mundesia
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 10215
Mosha : 29
Vendndodhja : gjithkund ku esht melu
Hobi : tmos i rri kurr larg melut
Koha e lire : flas ne tel me melun
Piket : 6542
Data e regjistrimit : 17/07/2008

MesazhTitulli: Re: Gjimnazistėt: Duam njė lėndė pėr edukatėn seksuale   Sat Aug 15, 2009 9:29 pm

nqs edukata seksuale do ishte dhe me praktite te gjith do te donin

kam pa nje film te till un,ku ne nje shkoll kishte edukat seksuale,dhe kishte dit te vecanta ku nx benin praktik hahahaha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
rapper_girl
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 7158
Mosha : 26
Vendndodhja : in my baby's heart :)
Hobi : dancing, basketball, fotografia :D
Koha e lire : kafe, net, kercej :D
Piket : 193
Data e regjistrimit : 18/07/2008

MesazhTitulli: Re: Gjimnazistėt: Duam njė lėndė pėr edukatėn seksuale   Sun Sep 20, 2009 12:19 pm

Child In Time shkruajti:
hot spicy shkruajti:
jo po hapni tema
META:DUAM VENDE TE LIRA NE PARLAMENT PS DESHTOI Laughing

moj ti, je gjimnaziste ti? po.

nqs ke turp me fol te kjo tema,hec vazhdo te temat e tjera te dashnia Laughing

emancipohuni njerez!!!


o shpirt ca thot kjo mi amon?? Suspect :gaga:

emancipohuni?? kujt po ja thua amon Laughing

tkam jet je 1sh :D

ska me nevoje per libra, i dim tgjitha vec praktik :D lol!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.facebook.com
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Gjimnazistėt: Duam njė lėndė pėr edukatėn seksuale   Wed Sep 30, 2009 3:55 pm

Jam dakort..jo vec merr njohuri por shton edhe humor gjithashtu t gjith shprehin mendimet e veta n ate rrethan edhe msojn.
Vec 1her km ber kshu msim gjith diten dhe aq gjera sa msova ate dite sdo i kisha msu ndo1her.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Elvis
Adoleshent
Adoleshent


Male
Numri i postimeve : 26
Mosha : 24
Vendndodhja : Tirana
Hobi : HIP-HOP AND RAP
Koha e lire : DAL ME SHOKET GJIRO
Piket : 59
Data e regjistrimit : 07/10/2009

MesazhTitulli: Re: Gjimnazistėt: Duam njė lėndė pėr edukatėn seksuale   Sat Oct 10, 2009 5:18 pm

na na nevojitet edukata seksuale sepse e dim per mendesh te gjith ndaq vajza ndaq djem ok
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 25
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: Gjimnazistėt: Duam njė lėndė pėr edukatėn seksuale   Sat Oct 10, 2009 7:43 pm

Elvis shkruajti:
na qat trapin

Elvis shkruajti:
na na nevojitet edukata seksuale sepse e dim per mendesh te gjith ndaq vajza ndaq djem ok
Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Child In Time
Moderatore
Moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 27
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

MesazhTitulli: Re: Gjimnazistėt: Duam njė lėndė pėr edukatėn seksuale   Sun Oct 11, 2009 10:07 am

Elvis shkruajti:
na qat trapin

shko foli plakes tate qe ke te shpia kshu ok..
do t`zhduk fare si antar po vazhdove kshu

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
H_boy354
Web-master
Web-master
avatar

Male
Numri i postimeve : 3566
Mosha : 26
Vendndodhja : around in elbasan or somewhere else...
Hobi : makinat, ma heqin trunin po edhe un ama!!!
Koha e lire : kafe, internet, xhiro me makine
Piket : 3475
Data e regjistrimit : 30/05/2009

MesazhTitulli: Re: Gjimnazistėt: Duam njė lėndė pėr edukatėn seksuale   Tue Oct 13, 2009 7:50 pm

Child In Time shkruajti:
Elvis shkruajti:
na qat trapin

shko foli plakes tate qe ke te shpia kshu ok..
do t`zhduk fare si antar po vazhdove kshu

uuuuuuuueeeeeeeee ca presioni plako Shocked Shocked Shocked
i treme robt fare Razz Razz Razz Razz Razz lol!

_________________

I wanna give it to you
As long you give it to me
Just keep my body pumpin
All night baby...

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.facebook.com/home.php?ref=home#/fabiol354?ref=profile
RioT
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 4242
Mosha : 23
Vendndodhja : burg
Hobi : te dal nga burgu
Koha e lire : pyt kohen e lir jo mu
Piket : 175
Data e regjistrimit : 22/07/2008

MesazhTitulli: Re: Gjimnazistėt: Duam njė lėndė pėr edukatėn seksuale   Mon Jan 18, 2010 6:43 pm

ne sistemi i leshit qe na kapi klasae 9.kemi nje liber qe quhet aftesimi per jeten dhe karrieren.dhe ne te cilen me duket se jepen njohuri per mbrojtjen seksuale..dmth per SST.normalisht qe ky kapitull nuk shpjegohet,por anashkalohet me pretekstin "jemi shume mrapa o zysh,i dini vet ju kto",kjo ndodh jo sepse jemi mbrapa me programin por se jemi mbrapa me trrut e kokes,me mentalitetin.edhe ne klas te 7,ne biologji kemi ber anatomin e njeriut,liber ky ne te cilin ne fund kishte edukate seksuale.dmth ishte e planifikuar te behej 3 here ne jav ky liber.i bie 2 here biologji dhe 1 here edukate.por ne bem nje lesh te madh,sepse zysha kishte siklet te shpjegonte,madje riprodhimin si kapitull ne biologji nuk e morem fare,e jo me edukaten.
ndodh sepse zyshat kan turp.nuk e kuptoj turpin nejse.por ndodh edhe sepse nxensit sidomos cunat,hapen sh te kjo teme.dmth flasin ca budalliqe qe ndonjehere te bejn te ndihesh keq(kur je para nje me te madhe,ne ket rast zysha) e kalojne temen ne banalitet.
me pak fjal,eshte faji edhe i nxenseve por ne rastin me te madh esht faji i mesuesve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Smack-u El
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 100
Mosha : 23
Vendndodhja : diku rrugve
Hobi : qefi
Koha e lire : kafe dhe net
Piket : 79
Data e regjistrimit : 06/07/2009

MesazhTitulli: Re: Gjimnazistėt: Duam njė lėndė pėr edukatėn seksuale   Tue Jan 19, 2010 6:39 pm

RioT shkruajti:
ne sistemi i leshit qe na kapi klasae 9.kemi nje liber qe quhet aftesimi per jeten dhe karrieren.dhe ne te cilen me duket se jepen njohuri per mbrojtjen seksuale..dmth per SST.normalisht qe ky kapitull nuk shpjegohet,por anashkalohet me pretekstin "jemi shume mrapa o zysh,i dini vet ju kto",kjo ndodh jo sepse jemi mbrapa me programin por se jemi mbrapa me trrut e kokes,me mentalitetin.edhe ne klas te 7,ne biologji kemi ber anatomin e njeriut,liber ky ne te cilin ne fund kishte edukate seksuale.dmth ishte e planifikuar te behej 3 here ne jav ky liber.i bie 2 here biologji dhe 1 here edukate.por ne bem nje lesh te madh,sepse zysha kishte siklet te shpjegonte,madje riprodhimin si kapitull ne biologji nuk e morem fare,e jo me edukaten.
ndodh sepse zyshat kan turp.nuk e kuptoj turpin nejse.por ndodh edhe sepse nxensit sidomos cunat,hapen sh te kjo teme.dmth flasin ca budalliqe qe ndonjehere te bejn te ndihesh keq(kur je para nje me te madhe,ne ket rast zysha) e kalojne temen ne banalitet.
me pak fjal,eshte faji edhe i nxenseve por ne rastin me te madh esht faji i mesuesve.

ne fakt edhe neve ate kapitull nuk e morem fare po gjithsesi ne provim dolem shum shum mir Razz:P
ne nuk bejme fare kte lende.
kemi nje kapitull ne bio qe flet per keto probleme po ai eshte kapitulli i fundit dhe asnji nuk e ve re. Plus qe ai muaji i fundit i shkolles eshte muaji me vk
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
RioT
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 4242
Mosha : 23
Vendndodhja : burg
Hobi : te dal nga burgu
Koha e lire : pyt kohen e lir jo mu
Piket : 175
Data e regjistrimit : 22/07/2008

MesazhTitulli: Re: Gjimnazistėt: Duam njė lėndė pėr edukatėn seksuale   Sun Jan 24, 2010 6:05 pm

epo ka te tjere plot qe nuk i dijne,mos shiko tiranen,durrsin,vloren,elbasanin,,,a ku di un kto qytet kryesore dmth,,,ka plot neper zona me te thella qe sia kan iden
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Gjimnazistėt: Duam njė lėndė pėr edukatėn seksuale   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Gjimnazistėt: Duam njė lėndė pėr edukatėn seksuale
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Adoleshentėt :: Debatet e adoleshenteve :: Tema sociale-
Kėrce tek: