Adoleshentėt

Nuk jeni tė mirėpritur nėse nuk jeni apo nuk ndjeheni njė adoleshent nė shpirt!
 
PortaliForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Tema Fundit
» imazhe interesante
Tue Apr 12, 2016 12:16 am nga don corleone

» Antari Siper
Mon Jun 22, 2015 4:50 pm nga Big_Boss

» A ka njerez ?
Sun May 12, 2013 2:24 pm nga Amadeus

» pallati 176 versioni +18 (dirty) :-)
Sat Mar 30, 2013 3:23 am nga Amadeus

» Sygjerimet tuaja
Sat Mar 30, 2013 3:17 am nga Amadeus

» AME PRANONI EDHE MUE NE MESIN E KSAJ SHOQERIJE
Sat Mar 30, 2013 3:14 am nga Amadeus

» Prezantohuni
Sat Mar 30, 2013 2:59 am nga Amadeus

» Pershendesni antaret qe keni perzemer
Thu Oct 25, 2012 12:48 am nga ani

» Besoni ne Zot ?!
Mon Jun 11, 2012 1:56 pm nga Big_Boss

Facebook Page
Photobucket
Me pas sygjeroja dhe miqve;)
Sondazh
cfare preferoni te pini me shpesh?
cigare
17%
 17% [ 6 ]
birre
29%
 29% [ 10 ]
pije te ftohta (sheno cfare)
31%
 31% [ 11 ]
pije te nxehta (sheno cfare)
23%
 23% [ 8 ]
Totali i votave : 35
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
Lacuna_Coil
 
hot_spicy
 
Darkangel
 
angel boy
 
vdekja_eshte_mundesia
 
Child In Time
 
Blue Paradise
 
Child Of Darkness
 
rapper_girl
 
Mars
 
Keywords
January 2018
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Stafi
Administratore: Child Of Darkness, Lacuna_Coil
Moderatore: Child In Time

S.O.F 2008-2009
©

Share | 
 

 Hipizmi

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 25
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

MesazhTitulli: Hipizmi   Tue Aug 04, 2009 10:55 am

Hipizmi

Hipizmi (i quajtur ndryshe sporti me kuaj), fillesat e veta nė Shqipėri i startojnė rreth 100 vjet mė parė nė qytetin e Shkodrės. Mė pas kanė vazhduar tė organizuara mė mirė gjatė periudhės sė Mbretėrisė sė Zogut. Pas luftės sė dytė botėrore, pėr rreth dyzet vjet hipizmi, ushtrohej vetėm nga segmente tė ushtrisė shqiptare nė kompeticione tė ndryshme. Ky sport ėshtė praktikuar kryesisht nė ato rrethe qė kanė qendrat mė cilėsore tė mbarėshtrimit tė kuajve si, nė Shkodėr, Durrės, Tiranė, Elbasan (Cėrrik), Korēė, Divjakė, Berat, Vlorė, Fusha e Pelave nė Lurė, Shishtaveci nė Kukės etj. Shtrirja gjeografike tė kėtij sporti ėshtė tepėr interesante, ku natyra tipike pėr secilin nga vendet e pėrmendura, gėrshetohet me elementė tė veēantė, gjeografike, historike dhe tradicionale


sa per juve a ju pelqen ky lloj sporti?ju duket interesant?
mua per vete poooo.....vdes per kuajt dhe garat me to
madje ne kanalet sportive i ndjek gjthm
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Hipizmi
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Adoleshentėt :: Debatet e adoleshenteve :: Sport-
Kėrce tek: