Adoleshentėt

Nuk jeni tė mirėpritur nėse nuk jeni apo nuk ndjeheni njė adoleshent nė shpirt!
 
PortaliForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Tema Fundit
» imazhe interesante
Tue Apr 12, 2016 12:16 am nga don corleone

» Antari Siper
Mon Jun 22, 2015 4:50 pm nga Big_Boss

» A ka njerez ?
Sun May 12, 2013 2:24 pm nga Amadeus

» pallati 176 versioni +18 (dirty) :-)
Sat Mar 30, 2013 3:23 am nga Amadeus

» Sygjerimet tuaja
Sat Mar 30, 2013 3:17 am nga Amadeus

» AME PRANONI EDHE MUE NE MESIN E KSAJ SHOQERIJE
Sat Mar 30, 2013 3:14 am nga Amadeus

» Prezantohuni
Sat Mar 30, 2013 2:59 am nga Amadeus

» Pershendesni antaret qe keni perzemer
Thu Oct 25, 2012 12:48 am nga ani

» Besoni ne Zot ?!
Mon Jun 11, 2012 1:56 pm nga Big_Boss

Facebook Page
Photobucket
Me pas sygjeroja dhe miqve;)
Sondazh
cfare preferoni te pini me shpesh?
cigare
17%
 17% [ 6 ]
birre
29%
 29% [ 10 ]
pije te ftohta (sheno cfare)
31%
 31% [ 11 ]
pije te nxehta (sheno cfare)
23%
 23% [ 8 ]
Totali i votave : 35
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
Lacuna_Coil
 
hot_spicy
 
Darkangel
 
angel boy
 
vdekja_eshte_mundesia
 
Child In Time
 
Blue Paradise
 
Child Of Darkness
 
rapper_girl
 
Mars
 
Keywords
January 2018
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Stafi
Administratore: Child Of Darkness, Lacuna_Coil
Moderatore: Child In Time

S.O.F 2008-2009
©

Share | 
 

 Aksidentet

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3
AutoriMesazh
dead angel
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 1985
Mosha : 24
Vendndodhja : ne hene
Hobi : muzika
Koha e lire : ngjoj muzik
Piket : 63
Data e regjistrimit : 18/08/2008

MesazhTitulli: Re: Aksidentet   Fri Oct 10, 2008 7:24 pm

as mua shyqyr po desh me ka ndodhur shum her
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
rapper_girl
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 7158
Mosha : 26
Vendndodhja : in my baby's heart :)
Hobi : dancing, basketball, fotografia :D
Koha e lire : kafe, net, kercej :D
Piket : 193
Data e regjistrimit : 18/07/2008

MesazhTitulli: Re: Aksidentet   Sun Nov 16, 2008 9:24 pm

ska dite qe mos te perplaset ndonje makine ktej nga lagja ime
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.facebook.com
total overdose1
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 1938
Mosha : 26
Vendndodhja : Shtepi ose Alkimi!!!!
Hobi : Piktur
Koha e lire : Alkimi!!!
Piket : 87
Data e regjistrimit : 19/07/2008

MesazhTitulli: Re: Aksidentet   Sun Nov 16, 2008 9:32 pm

rapper_girl shkruajti:
ska dite qe mos te perplaset ndonje makine ktej nga lagja ime

pse mi ne te dy ne nje lagje jemi..por mua nuk me ka shtyp ndonje makin deri tani.. Razz Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
fefe_
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 4592
Mosha : 26
Vendndodhja : on the road
Hobi : kent,cafe,motorbike, msn with someone!
Koha e lire : sweet cafe *alsioni
Piket : 482
Data e regjistrimit : 14/07/2008

MesazhTitulli: Re: Aksidentet   Sun Nov 16, 2008 9:37 pm

1 makin sot ja futi vazoje te madhe , nga ato qe vihen neper lokale , te lokali i 1 shokut te babit ! se kishte pi ai qe e kishte , dhe ja futi drejt
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bituku85
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 311
Mosha : 26
Vendndodhja : elbasan
Piket : -33
Data e regjistrimit : 23/11/2008

MesazhTitulli: Re: Aksidentet   Sun Nov 23, 2008 7:40 pm

aksidentet jan gjaja ma e keqe
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Rej
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 488
Mosha : 25
Vendndodhja : Up and Up
Hobi : StreetBall
Koha e lire : StreetBall, Music, Net, PC, Pub
Piket : 3
Data e regjistrimit : 22/11/2008

MesazhTitulli: Re: Aksidentet   Sun Nov 23, 2008 7:43 pm

GjEra qE nDodhin,pO mASi ndoDhin JanE 1 nGa GjerAt Qe krisen me ShuMe nGA ROPt
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
vdekja_eshte_mundesia
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 10215
Mosha : 29
Vendndodhja : gjithkund ku esht melu
Hobi : tmos i rri kurr larg melut
Koha e lire : flas ne tel me melun
Piket : 6542
Data e regjistrimit : 17/07/2008

MesazhTitulli: Re: Aksidentet   Sun Mar 08, 2009 10:07 pm

nje shoku im para disa ditesh beri aksident me motorr eshte nje gjendje te rende eshe me maqedoni,mvjen keq per te ishte cun i urt e kam ne klas
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Blue Paradise
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 8513
Mosha : 27
Vendndodhja : ♥♥ne zemren e dikujt♥♥
Hobi : te iki shpesh te vendodhja lart :P
Koha e lire : snuk
Piket : 215
Data e regjistrimit : 24/07/2008

MesazhTitulli: Re: Aksidentet   Sun Mar 08, 2009 10:14 pm

mua me ka perplas motorri para nja 5 vjetesh,ishte shum e dhimbshme No
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
vdekja_eshte_mundesia
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 10215
Mosha : 29
Vendndodhja : gjithkund ku esht melu
Hobi : tmos i rri kurr larg melut
Koha e lire : flas ne tel me melun
Piket : 6542
Data e regjistrimit : 17/07/2008

MesazhTitulli: Re: Aksidentet   Tue Mar 24, 2009 3:53 pm

kur te vjen e keqja hapi deren thon pleqt,ndodhi nje incident shpare me xhaxhain tim spo jap me hollsira Sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 25
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: Aksidentet   Sat Apr 18, 2009 6:37 pm

shpesh here pakujdesia mund te te kushtoje aq shume sa te marre jeten kjo video me rrenqeth sa here e shikoj....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
vdekja_eshte_mundesia
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 10215
Mosha : 29
Vendndodhja : gjithkund ku esht melu
Hobi : tmos i rri kurr larg melut
Koha e lire : flas ne tel me melun
Piket : 6542
Data e regjistrimit : 17/07/2008

MesazhTitulli: Re: Aksidentet   Sat Apr 18, 2009 6:39 pm

shum e dhimbshme me verte
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Lacuna_Coil
Administratore
Administratore
avatar

Female
Numri i postimeve : 18764
Mosha : 26
Vendndodhja : Finlanden se nderroj me asgje ne bot...:(:(
Hobi : cte dali perpara,mjfaton tme pelqej.....
Koha e lire : e lire le te mbetet....dhe me te,te bashkohet dhe my kitare :P
Piket : 5690
Data e regjistrimit : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: Aksidentet   Sat Apr 18, 2009 6:42 pm

Shocked e tmerrshmeeee Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

_________________
You say Soulja Boy-I say Slipknot
You say Miley Cyrus-I say Adam Gontier
You say T-Pain-I say Apocalypitica
You say Pink-I say Black
You say Hip Hop-i say shut the fuck up
You say Pop-I scream Heavy Metal!!!!!
DON'T LET THE SPIRIT OF ROCK DIE!!! \m/\m/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 25
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: Aksidentet   Sat Apr 18, 2009 6:47 pm

uhhh prandaj po i pastroja syzet sepse me preku shum...uhhhh....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Slash
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 1384
Mosha : 24
Vendndodhja : LOST
Hobi : te eci rrugeve....
Koha e lire : numeroj yjet
Piket : 549
Data e regjistrimit : 09/09/2008

MesazhTitulli: Re: Aksidentet   Sat Apr 18, 2009 7:07 pm

Nje nga shkaqet e aksidenteve eshte edhe ngarja e makines ne gjendje te dehur...me poshte po ju tregoj nje mesazh qe ka lene nje vajze italiane para se te vdiste nenes se saj.vdekja ju shkaktua nga nje makine.....
Mamma, dola me miqte
Shkova ne nje feste dhe kujtova Ƨka me kishe thene:qe te mos pija, pije alkolike. Me the te mos pija sepse ne kthim do te ngisja makinen, keshtu qe piva nje sprite. U ndjeva vertete krenare per veten time, sepse kisha degjuar dhe menyren aq te embel me te cilen me sugjeroje te mos pija nese do te ngisja makinen, te kunderten e asaj qe me thone disa nga miqte.

Bera zgjedhjen e duhur dhe keshilla jote ishte e drejte.Kur mbaroi festa, njerezit filluan te ngisnin makinat e tyre pa qene ne gjendje ta benin nje gje te tille.Une mora makinen time,e bindur qe nuk isha e dehur.Nuk mund ta imagjinoja, mama, se Ƨfare me priste....DiƧka e papritur! Tashme ndodhem ketu e shtrire mbi asfalt dhe degjoj nje polic qe thote:ā€œdjali qe shkaktoi aksidentin ishte i dehurā€￾. Mama, zeri yt me duket kaq i larget! Gjaku im eshte shperndare gjithandej dhe me gjithe forcat e mija po kerkoj te mos qaj. Mundem te degjoj mjeket tek thone:ā€œkjo vajze nuk do tā€™ja dale mbaneā€￾. Jam e sigurte qe djali qe ngiste makinen tjeter, as nuk mund ta imagjinonte teksa ecte me gjithe shpejtesi.Ne fund te fundit, ai vendosi te pinte dhe une tani duhet te vdes... Perse njerezit e bejne gjithe kete,mama? Duke e ditur se do te shkaterrojne jete njerezish?Dhimbja eshte si nje grusht me qindra thika njekohesisht. Thuaj motres sime te mos trembet, mama, thuaj babait te behet i forte.Dikush duhet ti kishte thene atij djali qe nuk duhet te ngiste makinen i dehur...Ndoshta,nese prinderit e tij do tā€™ja kishin thene, une tani do te isha akoma gjalle...Frymemarrja ime sa vjen dhe dobesohet dhe po filloj te kem vertete frike.Keto jane momentet e mija te fundit dhe ndihem kaq e deshperuar. Do te me pelqente te te perqafoja mama,ndersa qendroj e shtrire, ketu, duke vdekur.Do te me pelqente te te thoja se te kam shume xhan.Per keteā€¦te kam shume xhan dheā€¦ā€¦.lamtumire. Keto fjale jane shkruar nga nje gazetar, I cili ishte prezent ne vendin e aksidentit.Vajza, teksa vdiste, peshperiste keto fjale dhe gazetari shkruanā€¦.I shokuar. Ky gazetar ka filluar nje fushate sensibilizimi kunder ngarjes se makines ne gjendje te dehur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.klisi.it
Child In Time
Moderatore
Moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 27
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

MesazhTitulli: Re: Aksidentet   Sat Apr 18, 2009 11:11 pm

omg jam pa fjal silent sa gjynah.. Sad

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Lacuna_Coil
Administratore
Administratore
avatar

Female
Numri i postimeve : 18764
Mosha : 26
Vendndodhja : Finlanden se nderroj me asgje ne bot...:(:(
Hobi : cte dali perpara,mjfaton tme pelqej.....
Koha e lire : e lire le te mbetet....dhe me te,te bashkohet dhe my kitare :P
Piket : 5690
Data e regjistrimit : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: Aksidentet   Sun Apr 19, 2009 12:32 am

Slash shkruajti:
Nje nga shkaqet e aksidenteve eshte edhe ngarja e makines ne gjendje te dehur...me poshte po ju tregoj nje mesazh qe ka lene nje vajze italiane para se te vdiste nenes se saj.vdekja ju shkaktua nga nje makine.....
Mamma, dola me miqte
Shkova ne nje feste dhe kujtova Ƨka me kishe thene:qe te mos pija, pije alkolike. Me the te mos pija sepse ne kthim do te ngisja makinen, keshtu qe piva nje sprite. U ndjeva vertete krenare per veten time, sepse kisha degjuar dhe menyren aq te embel me te cilen me sugjeroje te mos pija nese do te ngisja makinen, te kunderten e asaj qe me thone disa nga miqte.

Bera zgjedhjen e duhur dhe keshilla jote ishte e drejte.Kur mbaroi festa, njerezit filluan te ngisnin makinat e tyre pa qene ne gjendje ta benin nje gje te tille.Une mora makinen time,e bindur qe nuk isha e dehur.Nuk mund ta imagjinoja, mama, se Ƨfare me priste....DiƧka e papritur! Tashme ndodhem ketu e shtrire mbi asfalt dhe degjoj nje polic qe thote:ā€œdjali qe shkaktoi aksidentin ishte i dehurā€?. Mama, zeri yt me duket kaq i larget! Gjaku im eshte shperndare gjithandej dhe me gjithe forcat e mija po kerkoj te mos qaj. Mundem te degjoj mjeket tek thone:ā€œkjo vajze nuk do tā€™ja dale mbaneā€?. Jam e sigurte qe djali qe ngiste makinen tjeter, as nuk mund ta imagjinonte teksa ecte me gjithe shpejtesi.Ne fund te fundit, ai vendosi te pinte dhe une tani duhet te vdes... Perse njerezit e bejne gjithe kete,mama? Duke e ditur se do te shkaterrojne jete njerezish?Dhimbja eshte si nje grusht me qindra thika njekohesisht. Thuaj motres sime te mos trembet, mama, thuaj babait te behet i forte.Dikush duhet ti kishte thene atij djali qe nuk duhet te ngiste makinen i dehur...Ndoshta,nese prinderit e tij do tā€™ja kishin thene, une tani do te isha akoma gjalle...Frymemarrja ime sa vjen dhe dobesohet dhe po filloj te kem vertete frike.Keto jane momentet e mija te fundit dhe ndihem kaq e deshperuar. Do te me pelqente te te perqafoja mama,ndersa qendroj e shtrire, ketu, duke vdekur.Do te me pelqente te te thoja se te kam shume xhan.Per keteā€¦te kam shume xhan dheā€¦ā€¦.lamtumire. Keto fjale jane shkruar nga nje gazetar, I cili ishte prezent ne vendin e aksidentit.Vajza, teksa vdiste, peshperiste keto fjale dhe gazetari shkruanā€¦.I shokuar. Ky gazetar ka filluar nje fushate sensibilizimi kunder ngarjes se makines ne gjendje te dehur.


Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad dhe une skam ca te them... Crying or Very sad

_________________
You say Soulja Boy-I say Slipknot
You say Miley Cyrus-I say Adam Gontier
You say T-Pain-I say Apocalypitica
You say Pink-I say Black
You say Hip Hop-i say shut the fuck up
You say Pop-I scream Heavy Metal!!!!!
DON'T LET THE SPIRIT OF ROCK DIE!!! \m/\m/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
angel boy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 10377
Mosha : 26
Vendndodhja : aty miii..nuk po me shef
Hobi : te permbush nje premtim te dhene.....
Koha e lire : mbaj familjen me buke..se qajn kalamajt pastaj po te mos jem une
Piket : 1150
Data e regjistrimit : 26/07/2008

MesazhTitulli: Re: Aksidentet   Sun Apr 19, 2009 12:33 am

Slash shkruajti:
Nje nga shkaqet e aksidenteve eshte edhe ngarja e makines ne gjendje te dehur...me poshte po ju tregoj nje mesazh qe ka lene nje vajze italiane para se te vdiste nenes se saj.vdekja ju shkaktua nga nje makine.....
Mamma, dola me miqte
Shkova ne nje feste dhe kujtova Ƨka me kishe thene:qe te mos pija, pije alkolike. Me the te mos pija sepse ne kthim do te ngisja makinen, keshtu qe piva nje sprite. U ndjeva vertete krenare per veten time, sepse kisha degjuar dhe menyren aq te embel me te cilen me sugjeroje te mos pija nese do te ngisja makinen, te kunderten e asaj qe me thone disa nga miqte.

Bera zgjedhjen e duhur dhe keshilla jote ishte e drejte.Kur mbaroi festa, njerezit filluan te ngisnin makinat e tyre pa qene ne gjendje ta benin nje gje te tille.Une mora makinen time,e bindur qe nuk isha e dehur.Nuk mund ta imagjinoja, mama, se Ƨfare me priste....DiƧka e papritur! Tashme ndodhem ketu e shtrire mbi asfalt dhe degjoj nje polic qe thote:ā€œdjali qe shkaktoi aksidentin ishte i dehurā€￾. Mama, zeri yt me duket kaq i larget! Gjaku im eshte shperndare gjithandej dhe me gjithe forcat e mija po kerkoj te mos qaj. Mundem te degjoj mjeket tek thone:ā€œkjo vajze nuk do tā€™ja dale mbaneā€￾. Jam e sigurte qe djali qe ngiste makinen tjeter, as nuk mund ta imagjinonte teksa ecte me gjithe shpejtesi.Ne fund te fundit, ai vendosi te pinte dhe une tani duhet te vdes... Perse njerezit e bejne gjithe kete,mama? Duke e ditur se do te shkaterrojne jete njerezish?Dhimbja eshte si nje grusht me qindra thika njekohesisht. Thuaj motres sime te mos trembet, mama, thuaj babait te behet i forte.Dikush duhet ti kishte thene atij djali qe nuk duhet te ngiste makinen i dehur...Ndoshta,nese prinderit e tij do tā€™ja kishin thene, une tani do te isha akoma gjalle...Frymemarrja ime sa vjen dhe dobesohet dhe po filloj te kem vertete frike.Keto jane momentet e mija te fundit dhe ndihem kaq e deshperuar. Do te me pelqente te te perqafoja mama,ndersa qendroj e shtrire, ketu, duke vdekur.Do te me pelqente te te thoja se te kam shume xhan.Per keteā€¦te kam shume xhan dheā€¦ā€¦.lamtumire. Keto fjale jane shkruar nga nje gazetar, I cili ishte prezent ne vendin e aksidentit.Vajza, teksa vdiste, peshperiste keto fjale dhe gazetari shkruanā€¦.I shokuar. Ky gazetar ka filluar nje fushate sensibilizimi kunder ngarjes se makines ne gjendje te dehur.

kte e kam pas lexuar dhe me para..dhe me ka ardh shum keq Sad Sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.forumivirtual.com
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 25
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: Aksidentet   Sun Apr 19, 2009 11:13 am

uhhh me preku shum kjo letra....
sinqerisht jeta shume here ne detyron te paguajme shume me teper se para.....
Crying or Very sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
anisa
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 1337
Mosha : 25
Vendndodhja : ne te njejtin vend me maria gracian
Hobi : kompjuteri dhe interneti
Koha e lire : verdall neper shqiperi
Piket : 705
Data e regjistrimit : 27/01/2009

MesazhTitulli: Re: Aksidentet   Sun Apr 19, 2009 11:55 am

me ka preku kjo leter dhe kam mbetur pa fjal
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Mars
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 6920
Mosha : 26
Vendndodhja : Ika nga atje ku isha
Hobi : basket dhe jo vetem
Piket : 28
Data e regjistrimit : 10/07/2008

MesazhTitulli: Re: Aksidentet   Tue Apr 21, 2009 9:43 pm

No Sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
fefe_
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 4592
Mosha : 26
Vendndodhja : on the road
Hobi : kent,cafe,motorbike, msn with someone!
Koha e lire : sweet cafe *alsioni
Piket : 482
Data e regjistrimit : 14/07/2008

MesazhTitulli: Re: Aksidentet   Tue Apr 21, 2009 11:04 pm

mir kur vdes ne aksident , vl se vret mendjen pastaj
por kur je mir fare dhe makina iken per lesh ?
te vjen te vrasesh veten
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
H_boy354
Web-master
Web-master
avatar

Male
Numri i postimeve : 3566
Mosha : 26
Vendndodhja : around in elbasan or somewhere else...
Hobi : makinat, ma heqin trunin po edhe un ama!!!
Koha e lire : kafe, internet, xhiro me makine
Piket : 3475
Data e regjistrimit : 30/05/2009

MesazhTitulli: Re: Aksidentet   Fri Jul 24, 2009 9:03 pm

para nja dy vjetesh marr motorrin e kushurinit bash me nje shok.. aprillia 250cc.. skisha hip asiher ne motorra me marshe.. tek lagja eshte nje pjese rruge e drej dhe ne fund kthesa..aty ja shtroj motorrin me gazin tull. kur futem ne kthes frenoj fort.. motorri rreshkit dhe u perplas tek rrjeta rrethuese e nje komshiu.. un bash me shokun shpetuam pa pasoja po rrethimi i komshiu u be m*t.. vk.. morem motorrin dhe ikem..

_________________

I wanna give it to you
As long you give it to me
Just keep my body pumpin
All night baby...

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.facebook.com/home.php?ref=home#/fabiol354?ref=profile
H_boy354
Web-master
Web-master
avatar

Male
Numri i postimeve : 3566
Mosha : 26
Vendndodhja : around in elbasan or somewhere else...
Hobi : makinat, ma heqin trunin po edhe un ama!!!
Koha e lire : kafe, internet, xhiro me makine
Piket : 3475
Data e regjistrimit : 30/05/2009

MesazhTitulli: Re: Aksidentet   Fri Jul 24, 2009 9:07 pm

Slash shkruajti:
Nje nga shkaqet e aksidenteve eshte edhe ngarja e makines ne gjendje te dehur...me poshte po ju tregoj nje mesazh qe ka lene nje vajze italiane para se te vdiste nenes se saj.vdekja ju shkaktua nga nje makine.....
Mamma, dola me miqte
Shkova ne nje feste dhe kujtova Ƨka me kishe thene:qe te mos pija, pije alkolike. Me the te mos pija sepse ne kthim do te ngisja makinen, keshtu qe piva nje sprite. U ndjeva vertete krenare per veten time, sepse kisha degjuar dhe menyren aq te embel me te cilen me sugjeroje te mos pija nese do te ngisja makinen, te kunderten e asaj qe me thone disa nga miqte.

Bera zgjedhjen e duhur dhe keshilla jote ishte e drejte.Kur mbaroi festa, njerezit filluan te ngisnin makinat e tyre pa qene ne gjendje ta benin nje gje te tille.Une mora makinen time,e bindur qe nuk isha e dehur.Nuk mund ta imagjinoja, mama, se Ƨfare me priste....DiƧka e papritur! Tashme ndodhem ketu e shtrire mbi asfalt dhe degjoj nje polic qe thote:ā€œdjali qe shkaktoi aksidentin ishte i dehurā€￾. Mama, zeri yt me duket kaq i larget! Gjaku im eshte shperndare gjithandej dhe me gjithe forcat e mija po kerkoj te mos qaj. Mundem te degjoj mjeket tek thone:ā€œkjo vajze nuk do tā€™ja dale mbaneā€￾. Jam e sigurte qe djali qe ngiste makinen tjeter, as nuk mund ta imagjinonte teksa ecte me gjithe shpejtesi.Ne fund te fundit, ai vendosi te pinte dhe une tani duhet te vdes... Perse njerezit e bejne gjithe kete,mama? Duke e ditur se do te shkaterrojne jete njerezish?Dhimbja eshte si nje grusht me qindra thika njekohesisht. Thuaj motres sime te mos trembet, mama, thuaj babait te behet i forte.Dikush duhet ti kishte thene atij djali qe nuk duhet te ngiste makinen i dehur...Ndoshta,nese prinderit e tij do tā€™ja kishin thene, une tani do te isha akoma gjalle...Frymemarrja ime sa vjen dhe dobesohet dhe po filloj te kem vertete frike.Keto jane momentet e mija te fundit dhe ndihem kaq e deshperuar. Do te me pelqente te te perqafoja mama,ndersa qendroj e shtrire, ketu, duke vdekur.Do te me pelqente te te thoja se te kam shume xhan.Per keteā€¦te kam shume xhan dheā€¦ā€¦.lamtumire. Keto fjale jane shkruar nga nje gazetar, I cili ishte prezent ne vendin e aksidentit.Vajza, teksa vdiste, peshperiste keto fjale dhe gazetari shkruanā€¦.I shokuar. Ky gazetar ka filluar nje fushate sensibilizimi kunder ngarjes se makines ne gjendje te dehur.

eshte me te verte e dhimbshe.. e di qe kur pi nuk duhet te hipesh ne makin po qe nuk je i ndergjegjshem me pasi ke pir.. gjeja me e mir do ishte te mos pinim fare po ca ti bajm...

_________________

I wanna give it to you
As long you give it to me
Just keep my body pumpin
All night baby...

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.facebook.com/home.php?ref=home#/fabiol354?ref=profile
H_boy354
Web-master
Web-master
avatar

Male
Numri i postimeve : 3566
Mosha : 26
Vendndodhja : around in elbasan or somewhere else...
Hobi : makinat, ma heqin trunin po edhe un ama!!!
Koha e lire : kafe, internet, xhiro me makine
Piket : 3475
Data e regjistrimit : 30/05/2009

MesazhTitulli: Re: Aksidentet   Fri Jul 24, 2009 9:18 pm

aksident tjeter po pa pasoja me ka ndodhur vjet kur nje shoku im sapo kishte marr nga i ati njr benz 250 benzin-gas.. ne e perdornim me gas se ishte me ekonomik.. nje dit (kush eshte nga elbasani e ka papasysh rrugrn nga lulet ne metalurgji) ne nisemi nga ura zaranike dhe deisa shkoj afer tek pishina eden kisha arritur 170 km/h dhe mun te ecja akoma me shum.. ruga dukesh sikur levizte mbrapsht.. gjithcka me dukej ne kontoll. pa pritu nga nje hyrje anesore del nje trincikel qe nuk e kishte ven re makinen tone.. frenoj menjher dhe po shikoja shpejtesi matesin.. shigjeta shkoi deri tek 120 km/h pastaj gomat filluan te fishkellenin (kur e kujtoj me rrenqethet mishe dhe po me dridhen duart) makina po rreshkiste ne krahun re kundert te rruges ku po na vinin makina te tjera perball nderkohe qe trinciklin e kisha parakalua duke rreshkitur.. per te os u perplasur me makinen qe vinte perball e pres timonin ne krahun tjeter menjher.. kjo manover beri qe makina te rrotullohej 2 here ne mes te rruges dhe ndalo vetem 10 20 cm larg nje kanali anesor rreth 2m te thell me beton.. im me shokun ishim zverdhur komplet ne fytyr.. te gjith njerezit na shikonin te habitur.. ndeza makine dhe u largova nga vendngjarja.. kur kuntrolloj makine skishte asnje gerrvishje..qe atehe un i kam then jo shpejtesis.. nuk kam per ta kaluar me 120km/h gjall ne bote.....

_________________

I wanna give it to you
As long you give it to me
Just keep my body pumpin
All night baby...

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.facebook.com/home.php?ref=home#/fabiol354?ref=profile
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Aksidentet   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Aksidentet
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 3 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Adoleshentėt :: Debatet e adoleshenteve :: Tema sociale-
Kėrce tek: