Adoleshentėt

Nuk jeni tė mirėpritur nėse nuk jeni apo nuk ndjeheni njė adoleshent nė shpirt!
 
PortaliForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Tema Fundit
» imazhe interesante
Tue Apr 12, 2016 12:16 am nga don corleone

» Antari Siper
Mon Jun 22, 2015 4:50 pm nga Big_Boss

» A ka njerez ?
Sun May 12, 2013 2:24 pm nga Amadeus

» pallati 176 versioni +18 (dirty) :-)
Sat Mar 30, 2013 3:23 am nga Amadeus

» Sygjerimet tuaja
Sat Mar 30, 2013 3:17 am nga Amadeus

» AME PRANONI EDHE MUE NE MESIN E KSAJ SHOQERIJE
Sat Mar 30, 2013 3:14 am nga Amadeus

» Prezantohuni
Sat Mar 30, 2013 2:59 am nga Amadeus

» Pershendesni antaret qe keni perzemer
Thu Oct 25, 2012 12:48 am nga ani

» Besoni ne Zot ?!
Mon Jun 11, 2012 1:56 pm nga Big_Boss

Facebook Page
Photobucket
Me pas sygjeroja dhe miqve;)
Sondazh
cfare preferoni te pini me shpesh?
cigare
17%
 17% [ 6 ]
birre
29%
 29% [ 10 ]
pije te ftohta (sheno cfare)
31%
 31% [ 11 ]
pije te nxehta (sheno cfare)
23%
 23% [ 8 ]
Totali i votave : 35
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
Lacuna_Coil
 
hot_spicy
 
Darkangel
 
angel boy
 
vdekja_eshte_mundesia
 
Child In Time
 
Blue Paradise
 
Child Of Darkness
 
rapper_girl
 
Mars
 
Keywords
January 2018
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Stafi
Administratore: Child Of Darkness, Lacuna_Coil
Moderatore: Child In Time

S.O.F 2008-2009
©

Share | 
 

 ca esht jeta jone?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4  Next
AutoriMesazh
RioT
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 4242
Mosha : 23
Vendndodhja : burg
Hobi : te dal nga burgu
Koha e lire : pyt kohen e lir jo mu
Piket : 175
Data e regjistrimit : 22/07/2008

MesazhTitulli: ca esht jeta jone?   Mon Aug 25, 2008 7:15 pm

Kur gjerat e rendesishme te jetes te shkasin nga duart, kur ndihesh i stresuar, kur 24 ore ne dite duket se nuk te mjaftojne me, kujtohu dhe reflekto mbi historine e vazos...


Nje profesor, perballe klases se filozofise, pa thene asnje fjale, merr nje vazo te madhe dhe bosh dhe vazhdon duke e mbushur me topa golfi. Me pas pyet studentet nese vazo ishte plot. Studentet jane dakort dhe thone se po. Atehere profesori merr nje kuti me toptha qelqi dhe i hedh brenda vazos. Topthat e qelqit mbushin hapesirat boshe nga topat e golfit. Me pas profesori i pyet serish studentet nese vazo ishte plot dhe ata pergjigjen se po. Profesori merr nje kuti me rere dhe e hedh brenda vazos. Pa dyshim rera mbush hapesirat boshe dhe profesori pyet nese vazo eshte plot. Kete here studentet pergjigjen njezeri PO. Profesori, me shpejtesi, i hedh nje filxhan kafe vazos dhe padyshim qe mbushen hapesirat e lena bosh nga rera. Studentet nisin te qeshin nga ky rast.

Kur e qeshura mbaron profesori thote: -“Dua te kuptoni se kjo vazo perfaqeson jeten; topat e golfit jane gjerat e rendesishme si familja, femijet, shendeti, miqte, dashuria-gjerat qe na pelqejne. Jane gjera qe, edhe sikur te humbisnim gjithcka dhe te na mbesnin vetem ato, jetet tona do te ishin ende plot. Topthat e qelqit jane gjerat e tjera qe na interesojne, si puna, shtepia, makina, etj. Rera eshte gjithcka tjeter: gjerat e vogla. Nese para se gjithash do te vendosnim rere ne vazo, nuk do te kishte vend as per topat e golfit as te qelqit. E njejta gje ndodh me jeten. Nese harxhojme gjithe kohen dhe energjite tona per gjerat e vogla, nuk do te kemi me hapesire per gjerat vertet te rendesishme.

Bej kujdes me gjerat qe jane thebesore per jeten tende: luaj me femijet e tu, gjej kohe per te shkuar tek mjeku, dil per darke me partnerin/partneren tend/e, praktiko sportin tend te preferuar. Do te kete gjithmone kohe per te pastruar shtepine, per te prere barin, per te rregulluar gjerat e vogla... Merru me pare me topat e golfit, me gjerat qe vertet kane rendesi. Vendos prioritetet e tua: diferenca eshte vetem rere...

Nje nga studentet ngre doren dhe pyet se cfare perfaqeson kafeja.

Profesori buzeqesh dhe thote: “Jam i lumtur qe me ben kete pyetje. Eshte vetem per te treguar se nuk ka rendesi se sa e zene eshte jeta juaj, ka gjithmone vend per nje kafe me miqte e tu!"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
fefe_
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 4592
Mosha : 26
Vendndodhja : on the road
Hobi : kent,cafe,motorbike, msn with someone!
Koha e lire : sweet cafe *alsioni
Piket : 482
Data e regjistrimit : 14/07/2008

MesazhTitulli: Re: ca esht jeta jone?   Mon Aug 25, 2008 10:27 pm

do kishte qen me mir sikur kafja te ishin gjerat si duhani , alkoli , droga , sherret lol
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
SupergirL
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 1322
Mosha : 23
Vendndodhja : shpi
Piket : 215
Data e regjistrimit : 22/07/2008

MesazhTitulli: Re: ca esht jeta jone?   Mon Aug 25, 2008 10:37 pm

jeta jone eshte gjeja me e bukur qe na ka ndodhur
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Child In Time
Moderatore
Moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 27
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

MesazhTitulli: Re: ca esht jeta jone?   Tue Aug 26, 2008 4:45 pm

SupergirL shkruajti:
jeta jone eshte gjeja me e bukur qe na ka ndodhur

jeta ne pergjithsi esht gjeja me e bukur, por jo jeta jon ne vecanti, tpakten kshu vlen per mua

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Lacuna_Coil
Administratore
Administratore
avatar

Female
Numri i postimeve : 18764
Mosha : 26
Vendndodhja : Finlanden se nderroj me asgje ne bot...:(:(
Hobi : cte dali perpara,mjfaton tme pelqej.....
Koha e lire : e lire le te mbetet....dhe me te,te bashkohet dhe my kitare :P
Piket : 5690
Data e regjistrimit : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: ca esht jeta jone?   Tue Aug 26, 2008 5:08 pm

fefe_ shkruajti:
do kishte qen me mir sikur kafja te ishin gjerat si duhani , alkoli , droga , sherret lol

ti po ti.
thua kshu ose kot per tu duk si interesant ose se ndoshta akoma nuk ke arritur te kuptosh se kush jan topat e golfit apo edhe kafja e jetes tende.

_________________
You say Soulja Boy-I say Slipknot
You say Miley Cyrus-I say Adam Gontier
You say T-Pain-I say Apocalypitica
You say Pink-I say Black
You say Hip Hop-i say shut the fuck up
You say Pop-I scream Heavy Metal!!!!!
DON'T LET THE SPIRIT OF ROCK DIE!!! \m/\m/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
fefe_
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 4592
Mosha : 26
Vendndodhja : on the road
Hobi : kent,cafe,motorbike, msn with someone!
Koha e lire : sweet cafe *alsioni
Piket : 482
Data e regjistrimit : 14/07/2008

MesazhTitulli: Re: ca esht jeta jone?   Tue Aug 26, 2008 6:02 pm

ne vend te 20 topa golfi kam 1 top futbolli aty !
hajt
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Lacuna_Coil
Administratore
Administratore
avatar

Female
Numri i postimeve : 18764
Mosha : 26
Vendndodhja : Finlanden se nderroj me asgje ne bot...:(:(
Hobi : cte dali perpara,mjfaton tme pelqej.....
Koha e lire : e lire le te mbetet....dhe me te,te bashkohet dhe my kitare :P
Piket : 5690
Data e regjistrimit : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: ca esht jeta jone?   Tue Aug 26, 2008 6:10 pm

mire mire ti e di.........

_________________
You say Soulja Boy-I say Slipknot
You say Miley Cyrus-I say Adam Gontier
You say T-Pain-I say Apocalypitica
You say Pink-I say Black
You say Hip Hop-i say shut the fuck up
You say Pop-I scream Heavy Metal!!!!!
DON'T LET THE SPIRIT OF ROCK DIE!!! \m/\m/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
rapper_girl
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 7158
Mosha : 26
Vendndodhja : in my baby's heart :)
Hobi : dancing, basketball, fotografia :D
Koha e lire : kafe, net, kercej :D
Piket : 193
Data e regjistrimit : 18/07/2008

MesazhTitulli: Re: ca esht jeta jone?   Tue Aug 26, 2008 6:12 pm

SupergirL shkruajti:
jeta jone eshte gjeja me e bukur qe na ka ndodhur

jeta eshte e bukur per ata qe dine si ta jetojn
jeta jone sucks aq me teper qe jetojn ne SHQIPERI Mad
i dont like my life, fuck Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.facebook.com
free spirit
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 1348
Mosha : 25
Vendndodhja : ppppppffffff
Hobi : mmmmm ppppfffff
Koha e lire : gjum dhe ha cokollata
Piket : -33
Data e regjistrimit : 14/07/2008

MesazhTitulli: Re: ca esht jeta jone?   Tue Aug 26, 2008 6:40 pm

pppfffff jeta eshte ajo ku bejme me shum budalliqe
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Soldier Of Fortune
Web-master
Web-master
avatar

Male
Numri i postimeve : 4547
Mosha : 26
Vendndodhja : Ne rrethin e 7-te te purgatorit
Hobi : Noti
Piket : 323
Data e regjistrimit : 21/06/2008

MesazhTitulli: Re: ca esht jeta jone?   Tue Aug 26, 2008 8:47 pm

rapper_girl shkruajti:
SupergirL shkruajti:
jeta jone eshte gjeja me e bukur qe na ka ndodhur

jeta eshte e bukur per ata qe dine si ta jetojn
jeta jone sucks aq me teper qe jetojn ne SHQIPERI Mad
i dont like my life, fuck Razz

pse cfare kemi ne qe jetojme ne shqiperi. Cfare kekrkon me teper nga jeta ti?

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://ibinet27.hi5.com
Endi
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 4605
Mosha : 23
Vendndodhja : pse me 1 vend rri un kshu??
Koha e lire : msn
Piket : -132
Data e regjistrimit : 21/07/2008

MesazhTitulli: Re: ca esht jeta jone?   Tue Aug 26, 2008 8:56 pm

jeta ime eshte gjeja me e bukur qe mund te me ket ndodhur nai her......un e pelqej jeten time dhe mendoj se fakti qe jetoj ne shqiperi e zbukuron ate...jam krenare qe jam shqiptare!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
RioT
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 4242
Mosha : 23
Vendndodhja : burg
Hobi : te dal nga burgu
Koha e lire : pyt kohen e lir jo mu
Piket : 175
Data e regjistrimit : 22/07/2008

MesazhTitulli: Re: ca esht jeta jone?   Tue Aug 26, 2008 9:50 pm

ahhh repper girl i ka ren pikes,,dhe child in time,,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
the beatle
Adoleshent
Adoleshent
avatar

Female
Numri i postimeve : 40
Mosha : 25
Vendndodhja : london, 19th century
Hobi : wasting time
Koha e lire : books, net and rock'n'roll
Piket : 0
Data e regjistrimit : 31/08/2008

MesazhTitulli: Re: ca esht jeta jone?   Tue Sep 02, 2008 1:41 am

ajo historia ne fillim ishte SHUME e bukur...sa per jeten, si dreqin i behet per ta percaktuar me bukur se nje profesor i tille filozofie? gjithsesi, un besoj se eshte teper heret per mua t'i jap nje pergjigje kesaj pyetjeje, shpresoj qe kur te jem ne prag te vdekjes te kem mundesine t'i kthej pergjigje. jam e sigurt qe do te ishte shume me e sakte.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
don corleone
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 2525
Mosha : 26
Vendndodhja : cuba with fidel castro
Hobi : just nothing special
Koha e lire : shfrytezim maksimal
Piket : 1448
Data e regjistrimit : 23/08/2008

MesazhTitulli: Re: ca esht jeta jone?   Tue Sep 02, 2008 1:27 pm

jeta jone nuk eshte asgje lindim jetojme ne harmoni me njerezit e ne fund vdesim ajo eshte shume e shkurter po njekohesisht dhe shume e gjate
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
dj jero
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 1330
Mosha : 26
Vendndodhja : vlore
Hobi : muzika
Koha e lire : muzike
Piket : 583
Data e regjistrimit : 05/08/2008

MesazhTitulli: Re: ca esht jeta jone?   Tue Sep 02, 2008 2:36 pm

JETA ESHTE SFIDA ME E MADHE QE I ESHTE DHENE NJERIUT........ESHTE LUFTE PER MBIJETETSE DHE MBIJETON GJITHMONE ME I FORTI POR NE KETE RAST ME I FORTI NE MENDJE!JETA ESHTE AVENTURE E BUKUR.

JETA ESHTE NJE RRUGE ME KTHESA dhe pengesa KU CDO KTHESE Eshe mbijetese
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
rapper_girl
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 7158
Mosha : 26
Vendndodhja : in my baby's heart :)
Hobi : dancing, basketball, fotografia :D
Koha e lire : kafe, net, kercej :D
Piket : 193
Data e regjistrimit : 18/07/2008

MesazhTitulli: Re: ca esht jeta jone?   Tue Sep 09, 2008 2:06 pm

jeta jone eshte a big shit Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.facebook.com
vagabondi_eri
Adoleshent
Adoleshent
avatar

Male
Numri i postimeve : 64
Mosha : 27
Vendndodhja : lazarat
Hobi : barist
Koha e lire : dal me shoqerrin
Piket : 0
Data e regjistrimit : 25/08/2008

MesazhTitulli: Re: ca esht jeta jone?   Tue Sep 09, 2008 2:08 pm

jeta jone eshte si loder per kalamoj... eshte gjalleria e se ardhmes
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Mars
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 6920
Mosha : 26
Vendndodhja : Ika nga atje ku isha
Hobi : basket dhe jo vetem
Piket : 28
Data e regjistrimit : 10/07/2008

MesazhTitulli: Re: ca esht jeta jone?   Tue Sep 09, 2008 9:42 pm

Sa here qe bejme shaka me shoqet une i them nje shprehje qe e perdor shpesh per te qesh
Jeta eshte nje rruge plot pengesa,fillon ne maternitet e perfundon ne varreza! Razz

Kesaj pyetje nuk i jep dot nje pergjigje,nuk eshte aq e thjeshte,une mjaftohem te them qe eshte nje realitet i madh sado i hidhur apo i embel qofte ai!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Lacuna_Coil
Administratore
Administratore
avatar

Female
Numri i postimeve : 18764
Mosha : 26
Vendndodhja : Finlanden se nderroj me asgje ne bot...:(:(
Hobi : cte dali perpara,mjfaton tme pelqej.....
Koha e lire : e lire le te mbetet....dhe me te,te bashkohet dhe my kitare :P
Piket : 5690
Data e regjistrimit : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: ca esht jeta jone?   Tue Sep 09, 2008 9:46 pm

jeta esht nje fenomen qe ndan realen nga endrra. ne enderr je ne ajer kurse ne jete je me kembe ne toke.

_________________
You say Soulja Boy-I say Slipknot
You say Miley Cyrus-I say Adam Gontier
You say T-Pain-I say Apocalypitica
You say Pink-I say Black
You say Hip Hop-i say shut the fuck up
You say Pop-I scream Heavy Metal!!!!!
DON'T LET THE SPIRIT OF ROCK DIE!!! \m/\m/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Venus
Adoleshent ambicioz
Adoleshent ambicioz
avatar

Female
Numri i postimeve : 502
Mosha : 26
Vendndodhja : Elbasan
Piket : 0
Data e regjistrimit : 05/07/2008

MesazhTitulli: Re: ca esht jeta jone?   Wed Sep 10, 2008 11:10 pm

Jeta eshte gjeja me e gjate, me e madhe, me e shtrenjte qe kemi. Eshte thesi ku mlidhen TE GJITHA.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
fefe_
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 4592
Mosha : 26
Vendndodhja : on the road
Hobi : kent,cafe,motorbike, msn with someone!
Koha e lire : sweet cafe *alsioni
Piket : 482
Data e regjistrimit : 14/07/2008

MesazhTitulli: Re: ca esht jeta jone?   Thu Sep 11, 2008 12:33 am

lodhje , stres gjat gjith kohes
dhe 1-2 ore ne 1-2 dit gjeja me e bukur ne bot lol
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
dead angel
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 1985
Mosha : 24
Vendndodhja : ne hene
Hobi : muzika
Koha e lire : ngjoj muzik
Piket : 63
Data e regjistrimit : 18/08/2008

MesazhTitulli: Re: ca esht jeta jone?   Thu Sep 11, 2008 9:59 am

jeta jone nje gje e gjat qe fillon ne maternitet dhe perfundon ne varreza dhe a e dini ca ka ne mes?...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
don corleone
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 2525
Mosha : 26
Vendndodhja : cuba with fidel castro
Hobi : just nothing special
Koha e lire : shfrytezim maksimal
Piket : 1448
Data e regjistrimit : 23/08/2008

MesazhTitulli: Re: ca esht jeta jone?   Thu Sep 11, 2008 2:10 pm

jeta jone eshte bixhoz humbasim fitojme gezohemi hidherohemi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Child In Time
Moderatore
Moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 27
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

MesazhTitulli: Re: ca esht jeta jone?   Thu Sep 11, 2008 3:43 pm

Mars shkruajti:
Sa here qe bejme shaka me shoqet une i them nje shprehje qe e perdor shpesh per te qesh
Jeta eshte nje rruge plot pengesa,fillon ne maternitet e perfundon ne varreza! Razz

Kesaj pyetje nuk i jep dot nje pergjigje,nuk eshte aq e thjeshte,une mjaftohem te them qe eshte nje realitet i madh sado i hidhur apo i embel qofte ai!

uhahauhauhauhauhauhauhauhauhauhauuaahahhhhh sa e goditur Laughing

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
RioT
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 4242
Mosha : 23
Vendndodhja : burg
Hobi : te dal nga burgu
Koha e lire : pyt kohen e lir jo mu
Piket : 175
Data e regjistrimit : 22/07/2008

MesazhTitulli: Re: ca esht jeta jone?   Thu Sep 11, 2008 8:20 pm

i tas me m*t
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: ca esht jeta jone?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
ca esht jeta jone?
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 4Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Adoleshentėt :: Debatet e adoleshenteve :: Tema sociale-
Kėrce tek: