Adoleshentėt

Nuk jeni tė mirėpritur nėse nuk jeni apo nuk ndjeheni njė adoleshent nė shpirt!
 
PortaliForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Tema Fundit
» imazhe interesante
Tue Apr 12, 2016 12:16 am nga don corleone

» Antari Siper
Mon Jun 22, 2015 4:50 pm nga Big_Boss

» A ka njerez ?
Sun May 12, 2013 2:24 pm nga Amadeus

» pallati 176 versioni +18 (dirty) :-)
Sat Mar 30, 2013 3:23 am nga Amadeus

» Sygjerimet tuaja
Sat Mar 30, 2013 3:17 am nga Amadeus

» AME PRANONI EDHE MUE NE MESIN E KSAJ SHOQERIJE
Sat Mar 30, 2013 3:14 am nga Amadeus

» Prezantohuni
Sat Mar 30, 2013 2:59 am nga Amadeus

» Pershendesni antaret qe keni perzemer
Thu Oct 25, 2012 12:48 am nga ani

» Besoni ne Zot ?!
Mon Jun 11, 2012 1:56 pm nga Big_Boss

Facebook Page
Photobucket
Me pas sygjeroja dhe miqve;)
Sondazh
cfare preferoni te pini me shpesh?
cigare
17%
 17% [ 6 ]
birre
29%
 29% [ 10 ]
pije te ftohta (sheno cfare)
31%
 31% [ 11 ]
pije te nxehta (sheno cfare)
23%
 23% [ 8 ]
Totali i votave : 35
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
Lacuna_Coil
 
hot_spicy
 
Darkangel
 
angel boy
 
vdekja_eshte_mundesia
 
Child In Time
 
Blue Paradise
 
Child Of Darkness
 
rapper_girl
 
Mars
 
Keywords
January 2018
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Stafi
Administratore: Child Of Darkness, Lacuna_Coil
Moderatore: Child In Time

S.O.F 2008-2009
©

Share | 
 

 filmat shqiptare

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
toni_montana
Adoleshent
Adoleshent
avatar

Male
Numri i postimeve : 16
Mosha : 25
Vendndodhja : elbasan
Hobi : sport
Koha e lire : po patem
Piket : 0
Data e regjistrimit : 24/08/2008

MesazhTitulli: filmat shqiptare   Mon Sep 08, 2008 7:54 pm

:rock on:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Soldier Of Fortune
Web-master
Web-master
avatar

Male
Numri i postimeve : 4547
Mosha : 26
Vendndodhja : Ne rrethin e 7-te te purgatorit
Hobi : Noti
Piket : 323
Data e regjistrimit : 21/06/2008

MesazhTitulli: Re: filmat shqiptare   Tue Sep 09, 2008 11:30 am

ej, po na thuaj ca do qe te themi per filmat shqiptare se ke vene vetem nje :rock on: nuk eshte stili i filmave shqiptare ky.

Ne filmat shqiptare ka aktore vertete shume shume te talentuar.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://ibinet27.hi5.com
RioT
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 4242
Mosha : 23
Vendndodhja : burg
Hobi : te dal nga burgu
Koha e lire : pyt kohen e lir jo mu
Piket : 175
Data e regjistrimit : 22/07/2008

MesazhTitulli: Re: filmat shqiptare   Tue Sep 09, 2008 11:41 am

filmat e vjeter shqiptare nuk mund ti hedhi posht asnjeri jan filma shume shume te bukur dhe duhen vlersuar psh zonja nga qyteti,zonja nga fshati,beni ecen vet,mimoza llastica,,,apo ku di une lloj lloj filmash shume te bukur dhe edukativ!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Burzgoroth
Adoleshent ambicioz
Adoleshent ambicioz
avatar

Female
Numri i postimeve : 906
Mosha : 25
Vendndodhja : Far away in the dark... Bergen,NORWAY
Hobi : Black metal
Koha e lire : Erblicket die tochter des firmaments
Piket : 0
Data e regjistrimit : 14/08/2008

MesazhTitulli: Re: filmat shqiptare   Tue Sep 09, 2008 11:55 am

sme ngjisin shum
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
rapper_girl
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 7158
Mosha : 26
Vendndodhja : in my baby's heart :)
Hobi : dancing, basketball, fotografia :D
Koha e lire : kafe, net, kercej :D
Piket : 193
Data e regjistrimit : 18/07/2008

MesazhTitulli: Re: filmat shqiptare   Tue Sep 09, 2008 2:26 pm

filmat shqiptare jane te pavdekshem, shuuuuum shuuuuum te bukur dhe me aktore vertet shshshsh te talentuar
jane te shumt filmat qe me pelqejne dhe do vahdojne te me pelqejne
me vjen keq per ata aktor/e shqiptare qe jane ndare nga jeta megjitha ato do vazhdojn te jene ne zemrat tona Smile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.facebook.com
bituku85
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 311
Mosha : 26
Vendndodhja : elbasan
Piket : -33
Data e regjistrimit : 23/11/2008

MesazhTitulli: Re: filmat shqiptare   Sun Nov 23, 2008 8:00 pm

Sulooooooooo dHE lUlkuqet mBi mure
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Rej
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 488
Mosha : 25
Vendndodhja : Up and Up
Hobi : StreetBall
Koha e lire : StreetBall, Music, Net, PC, Pub
Piket : 3
Data e regjistrimit : 22/11/2008

MesazhTitulli: Re: filmat shqiptare   Sun Nov 23, 2008 8:04 pm

un edhe kur i shof,si maj men titullin
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 25
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: filmat shqiptare   Wed Jun 17, 2009 10:14 pm

LISTA E FILMAVE SHQIPTARE, LISTA SIPAS RENDIT ALFABETIK TE FILMAVE SHQIPTARE NE VITE
Xhanfize Keko (1971)
Fėmijėt pėrgatiten tė shkojnė nė klasėn e parė. Nė klasė mėsuesja u mėson gėrmat e para. Ajo punon me durim me fėmijėt. Jepen preokupimet e fėmijėve nė shkollė dhe nė shtėpi. Aspekte nga ekskursionet dhe lojrat gjatė pushimit.

2. AGIMET E STINĖS SĖ MADHE
Albert Minga (1981)
Ndėrtimi i Shqipėrisė pas luftės. Ish borgjezia, tregėtarėt, organizojnė banda tė armatosura sepse janė tė pakėnaqur nga sistemi i ri. Latif Bora, njė ish komandat partizan, vihet padashur nė shėrbim tė tyre.

3. ALO TEKNIKU
Niko Kanxheri (1982)
Televariete e realizuar me numra tė zgjedhur nga Estrada profesioniste eTiranės.

4. AMIGO
Ēerēiz Zykaj (1995)
Babai e trajton shumė keq djalin e tij. Djaloshi i vetmuar gjen ngushėllim te shoku i tij i ngushtė, qeni.

5. APASIONATA
Muco, K. Mitro (1983)
Motivi kryesor i sonatės sė famshme “Apasionata” tė Ludvik Van Bethoven, nga njė punė diplome, bėhet lajtmotiv nė dashurinė e Mirės, studente e pianos dhe Arturit, student i pikturės i cili nuk ėshtė vėrtet i dhėnė pas pikturės por e bėn shkollėn pėr t’i bėrė qejfin tė atit njė njeri me rėndėsi nė njė ministri. Mė pas konfliktet zgjidhen dhe Arturi gjen vendin e vet nė jetė.

6. ARJANA
G. Stavri (1989)

Fatmiri, njė mjek i ri mundohet tė ndėrtojė njė karrierė por largohet nga profesioni i tij kur ēlirohet nga profesori i tij. Fatmiri kupton se po bėhet vegėl nė duart e tė tjerėve pėr tė arritur interesat e tyre. Fabula e filmit ndėrtohet sipas kėndvėshtrimit tė Arjanės se kush do tė jetė dashuria e saj.

7. ASGJĖ NUK HARROHET
Esat Ibro (1985)

Ngjarjet e filmit zhvillohen nė ditėt e sotme por sillen edhe ngjarje nga e kaluara pėr tė hedhur dritė nė fakte dhe karaktere tė ndryshme. Njė i riatdhesuar vritet nė njė qytet tė vogėl. Askush nuk e di kush ėshtė vrasėsi. Krye hetuesi e merr pėrsipėr kėtė ngjarje dhe ia del tė zbulojė shkaqet e krimit.

8. ATA ISHIN KATĖR
Esat Mysliu, Kujtim Ēashku (1977)

1944… Po afrohet liria. Nė prag tė Kongresit tė Pėrmetit katėr partizanė marrin detyrė tė ēojnė te partizanėt njė kėngė. Partizanit Mete i duket kjo njė detyrė e ēuditėshme. Para se tė arrijnė nė destinacion, katėr partizanėt bien nė pėrpjekje me gjermanėt.

9. BABAI I STUDENTIT
Fatmir Koēi (1988)

Njė fshatar niset pėr nė kryeqytet pėr tė vizituar tė birin student. Ai e sheh tė birin nė shoqėrinė e dy vajzave kryeqytetase tė veshura sipas modės sė fundit. I riu e anashkalon takimin me tė atin. Kur mė pas e takon tė atin diēka ėshtė thyer midis tyre.

10. BALONAT
Ismail Zhabjaku (1979)

Lufta Antifashist zgjon edhe fėmijėt. Me ndihmėn e mėsuesit tė tyre ata mendojnė tė shkruajnė nė balona parrulla qė t’i shohė i gjithė populli dhe fashistėt tė mos kenė mundėsi t’i fshijnė. Fashistėt arrijnė t’i zbulojnė dhe plagosin njėrin prej fėmijėve por balonat me parrulla anitfashiste vazhdojnė tė ngrihen lart.

11. BALADA E KURBINIT
Kujtim Ēashku (1989)

Ushtarė qė nisen nė luftė si mercenarė dhe kthehen tė vdekur. Vajza qė presin e presin dhe mė nė fund martohen me tė tjerė. Njė vezir mundohet tė marrė njė grua tė re tė bukur dhe indiferente e cila gjendet midis burrit me tė cilin u martua, e lodhur nga pritja e gjatė dhe burrit qė mė nė fund u kthye.

12. BALLĖ PĖR BALLĖ
Kujtim Ēashku, Piro Milkani (1979)

Ekranizim i romanit tė Isamil Kadaresė “Dimri i madh”. Besnik Bermema ishte pėrkthyes nė konferencėn e partive komuiste tė mbajtur nė Moskė nė vitin 1961. Ai ishte dėshmitar i thyerjes mė tė madhe midis dy partive komuniste qė i pėrkisnin respektivisht njė kombi tė madh dhe njė kombi tė vogėl. Ngjarjet dramatike nė konfliktin ushtarak ndodhin nė njė bazė detare nė territorin Shqiptar, nė Pashaliman, tė cilėn Sovjetikėt nuk arrtitėn ta pėrvetėsonin

13. BARDHĖ E ZI
Gjergj Xhuvani (1990)

Njė zyrtar i lartė partie dhe njė mjek qė punon nė njė fshat tė thellė malor, marrin lajmin e vdekjes sė mikut tė tyre tė fėmijėrisė. Tė dy, veē e veē, nisen pėr nė varrim. Vėshtirėsitė qė ndeshin gjatė rrugės, kujtimet e secilit dhe takimi mes tyre, zbulojnė karakteret dhe transformimet qė kanė ndodhur pėr shkak tė psikologjisė sė tyre, respektivisht ajo e njė karrieristi dhe ajo e njė njeriu qė pėrpiqet tė jetė mė human.

14. BARDHĖSI
Besim Kurti (1986)

Dimri i vėshtirė i 1985 frymėzoi kineastėt tė realizonin kėtė film. Dy histori ndjekin linjat e filmit: ajo e njė vajze malėsore qė ndjek njė kurs pėr infermiere nė Tiranė dhe ka ngecur atje pėr shkak tė motit tė egėr, si dhe historinė e njė grupi pilotėsh qė ndėrmarrin njė udhėtim tė pazakontė nė veri pėr njė dėrgesė tė vėshtirė.

15. BENI ECEN VETĖ
Xhanfize Keko (1975)

Benin nuk e lejojnė tė luajė jashtė mureve tė shtėpisė. Xha Thomai qė vjen nga fshati, e merr me vehte dhe pėr herė tė parė Beni gjendet pa kujdesin e prindėrve. Beni pėr herė tė parė jeton nė njė familje fshatare, ku i duhet tė mėsojė shumė gjėra tė reja. Njė natė Beni mbetet i vetėm nė mes tė pyllit, por tashmė ai fillon tė zbulojė njė jetė shumė pranė natyrės.

16. BESA E KUQE
Piro Milkani (1982)

Trajton historinė e pesė Heronjve tė Vigut tė cilėt u vranė nė njė betejė tė ashpėr gjatė Luftės Antifashise Nacional Ēlirimtare.

17. BINARĖT
Muharrem Fejzo (1987)

Asimi, njė nga djemtė e njė trenisti tė vjetėr, ka marrė rrugė tė keqe: nuk i pėlqen puna dhe nuk ėshtė i lumtur me vendin modest qė ka zėnė nė jetė. I vėllai, Kujtimi, ėshtė njė punėtor i thjeshtė. Filmi arrin kulmin e tij nė episodin e provės, ku del nė pah shpirti heroik i Kujtimit nga njėra anė dhe pendesa dhe ndryshimi i sjelljes tek Asimi nė anėn tjetėr.

18. BOLERO
Besnik Bisha (1996)

Ėshtė e dhimbshme tė mbetesh me gjysmėn tėnde. Nė kuptimin simbolik emigrimi ndėrton shpresėn iluzive atė qė e pandehim por s’ndodh ashtu siē do ta dėshironim. Nė formėn e njė rrethi ekzistencialist zeroja mbetet kėtu, gjithshka nis nga e para me pandehmėn e ringjalljes. Me kėtė shpresė qė mund tė bėhet realitet familja personazh pėrjeton dramėn e zbulimit tė identiteti tė ri.

19. BORXHLIU, televiziv
Arjan Ēuliqi (1998)

Telekomedi. Pėrmes situatave komike rrjedhin ngjarjet nė jetėn e njė tregtari i cili e nis biznesin e tij duke u futur nė borxhe tek miqtė e tij.

20. BOTĖ E PADUKSHME
Kristaq Dhamo (1987)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
vdekja_eshte_mundesia
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 10215
Mosha : 29
Vendndodhja : gjithkund ku esht melu
Hobi : tmos i rri kurr larg melut
Koha e lire : flas ne tel me melun
Piket : 6542
Data e regjistrimit : 17/07/2008

MesazhTitulli: Re: filmat shqiptare   Wed Jun 17, 2009 10:15 pm

pika 5 eshte shum e bukur film fiksim fare :D:D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 25
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: filmat shqiptare   Wed Jun 17, 2009 10:18 pm

5. APASIONATA
Muco, K. Mitro (1983)
Motivi kryesor i sonatės sė famshme “Apasionata” tė Ludvik Van Bethoven, nga njė punė diplome, bėhet lajtmotiv nė dashurinė e Mirės, studente e pianos dhe Arturit, student i pikturės i cili nuk ėshtė vėrtet i dhėnė pas pikturės por e bėn shkollėn pėr t’i bėrė qejfin tė atit njė njeri me rėndėsi nė njė ministri. Mė pas konfliktet zgjidhen dhe Arturi gjen vendin e vet nė jetė.

ehhh film i papam ky....e vetmja gje qe me ka ngel ne mendje eshte nje fraze qe permendet aty.....
rruga e ngushte sado qe te rrotullohesh prape ne rruge te madhe te nxjerr :D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
vdekja_eshte_mundesia
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 10215
Mosha : 29
Vendndodhja : gjithkund ku esht melu
Hobi : tmos i rri kurr larg melut
Koha e lire : flas ne tel me melun
Piket : 6542
Data e regjistrimit : 17/07/2008

MesazhTitulli: Re: filmat shqiptare   Wed Jun 17, 2009 10:19 pm

....dhe ate rrug te madhee ne e kemi perpara :D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: filmat shqiptare   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
filmat shqiptare
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Adoleshentėt :: Art dhe Kuture :: Kinematografia-
Kėrce tek: